Wzorem lat poprzednich podczas Dni Zielonej Góry następuje wiele zmian w organizacji ruchu drogowego. Większość z nich dotyczy oczywiście ścisłego centrum miasta, ale ze względu na organizację imprez towarzyszących zdarzają się też zmiany w innych lokalizacjach w mieście. 

Poniżej znajdziecie Państwo dokładny opis zmian organizacji ruchu podczas Dni Zielonej Góry 2018, o których informuje organizator czyli Centrum Biznesu Spółka z o.o. w Zielonej Górze.

1. W dniach 05.09 – 18.09.2018 r. – ulice: Stary Rynek, Pod Filarami, Jana Sobieskiego (od ul. Stary Rynek do ul. Lisowskiego), Kasprowicza oraz Plac Powstańców Wielkopolskich – w związku z przygotowaniem i przeprowadzeniem imprez na Scenie Winobraniowej, scenie Miasteczka Winiarskiego i w Miasteczku Winiarskim.

2. W dniach 05.09. – 19.09.2018 r. – Plac Bohaterów i parking pod Centrum Biznesu oraz ulice Plac Bohaterów, Kazimierza Wielkiego (od galerii do ulicy Plac Bohaterów) i Alei Niepodległości (od ul. Plac Bohaterów do ul. Bankowej) – w związku z działaniami parku rozrywki.

3. W dniach 05.09. – 19.09.2018 r. – Plac Bohaterów, Aleja Niepodległości (od ulicy Kupieckiej do ulicy Bankowej), dr Pieniężnego (od ul. Kazimierza Wielkiego do końca budynku muzeum), Kupiecka, Żeromskiego, Mickiewicza (od ul. Żeromskiego do ul. Lisowskiego), Stary Rynek, Pod Filarami, Mariackiej, parking przy ul. Ciesielskiej (częściowo) – w związku z organizacją i przeprowadzeniem Jarmarku Winobraniowego.

4. W dniach 05.09 – 18.09.2018 r. – ulica Kasprowicza (na odcinku od ul. Jedności do Wojska Polskiego) w związku z organizacją imprez masowych na Scenie Winobraniowej na Placu Powstańców Wielkopolskich.

5. W dniu 15.09.2018 r. (całą dobę) – ulice Długa (od ulicy 1-go Maja do ulicy Reja, Moniuszki), Aleja Konstytucji 3-go Maja (od ulicy Fabrycznej, Reja do ulicy Wrocławskiej) oraz Wrocławska (od Al. Konstytucji 3-go Maja do ulicy Lwowskiej) – w związku przygotowaniem, formowaniem i przemarszem Korowodu Winobraniowego.
Przepustowość ruchu z ulicy Fabrycznej w ulicę Moniuszki i Reja będzie zapewniona od godz. 0:00 do godz. 11:45 oraz od godz. 18:00 do 24:00.
Przepustowość ruchu ulic: Długiej, Wrocławskiej i Alei Konstytucji 3-go Maja (w jednym kierunku od ulicy Długiej w stronę ulicy Wrocławskiej) od godz. 0:00 do godz. 8:00 oraz od godz. 18:00 do godz. 24:00.

6. W dniu 08.09.2018 r. (od godz. 15:00 do godz. 20:30) – ulice Stanisława Wyspiańskiego, Dzika, Wazów, plac Józefa Piłsudskiego oraz Bolesława Chrobrego – w związku z organizacją XXXIII Nocnego Biegu Bachusa, IV Winobraniowego Marszu
Nordic Walking oraz IX Lotto Drużynowego Biegu Winobraniowego o Puchar Gazety
Lubuskiej.

7. W bezpośrednim sąsiedztwie imprez winobraniowych będą funkcjonowały parkingi
samochodowe na placach przy Gazowni, przy Filharmonii Zielonogórskiej, przy ulicach
Ciesielskiej (częściowo), Kupieckiej, Drzewnej, Chopina oraz Niepodległości (od
Bankowej do Ułańskiej).

8. Autokary wycieczkowe będą mogły korzystać z parkingu przy Palmiarni (częściowo)
oraz parkingu pod Centrum Rekreacyjno-Sportowym przy ulicy Sulechowskiej (przez
cały okres Winobrania).

9. Winobusy będą rozpoczynały kursy z parkingu przy Palmiarni.

10. Postoje Taxi z Placu Powstańców Wielkopolskich oraz Placu Bohaterów w dniach
05.09. – 19.09.2018 r. zostają przeniesione na tymczasowy postój zlokalizowany na
parkingu przy Gazowni.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ