Zdzisław Strach: Magia Winobrania działa! Szykujemy raport „Winobranie 2022”

0

Trwa opracowywanie szczegółowego raportu, który podsumuje tegoroczne Winobranie. – Mieliśmy ponad 200 stosik handlowych, 38 winnic, 34 ogródki gastronomiczne. Pełne dane dotyczące frekwencji i innych liczb podamy najszybciej jak to możliwe – mówił Zdzisław Strach, prezes Centrum Biznesu na antenie Radia Index. Czy przyszłoroczne Winobranie będzie znacząco różnić się od tego co działo się w tym roku?  – 700-lecie nadania praw miejskich Zielonej Górze uczcimy wyjątkowo. Mocno dyskutowana i już wdrażana jest propozycja powiększenia miasteczka winiarskiego – tłumaczył Strach. – Jedna z opcji jest taka, że powędrujemy miasteczkiem, aż do pomnika Bachusa – uściślił.


 

Tłum na każdym koncercie, morze ludzi na korowodzie winobraniowym, do tego lokalne wino, które lało się strumieniami. Tegoroczne Winobranie było wyjątkowe pod wieloma względami. Takie są odczucia zielonogórzan i winobraniowych gości. Czy potwierdzają to statystki, wykresy i obserwacje organizatorów. Jak tłumaczył Zdzisław Strach, prezes Centrum Biznsesu obecnie trwa opracowywanie szczegółowego raportu, który podsumuje tegoroczne Winobranie.

 

– Mieliśmy ponad 200 stosik handlowych, 38 winnic, 34 ogródki gastronomiczne. Pełne dane dotyczące frekwencji i innych liczb podamy najszybciej jak to możliwe – mówił Zdzisław Strach, prezes Centrum Biznesu na antenie Radia Index.

 

Czy przyszłoroczne Winobranie będzie znacząco różnic się od tego co działo się w tym roku?

 

– 700-lecie nadania praw miejskich Zielonej Górze uczcimy wyjątkowo. Mocno dyskutowana i już wdrażana jest propozycja powiększenia miasteczka winiarskiego – tłumaczył Strach. – Jedna z opcji jest taka, że powędrujemy miasteczkiem, aż do pomnika Bachusa – uściślił. – Może kiedyś miasteczkiem winiarskim połączymy naszych patronów, czyli tego, który lubi się bawić (Bachusa)  i św. Urbana, patrona miasta. Miasteczko winiarskie mogłoby połączyć ulice między tymi pomnikami. To wiąże się z tym, że pewne elementy jarmarku zostaną przeniesione – dodał.

 

Jak tłumaczył Strach, organizatorzy podejmują wiele działań, aby winiarskie tradycje miasta oraz winiarze byli w centrum uwagi winobraniowych gości.

 

– W tym roku po raz pierwszy ogłosiliśmy konkurs na najpiękniejszy domek winiarski, dla zwycięzców przygotowaliśmy piękne wieńce. Niektórzy winiarze wystawili leżaki i tym stworzyli fajny klimat – mówił Strach. – Chcę jednak zaznaczyć, że w kwestii miasteczka winiarskiego mamy wile obserwacji i spraw do przedyskutowania, bo mocno ograniczana nas ustawa antyalkoholowa – dodał.

 

– W tym roku pojawił się też pomysł, aby w okolicy miasteczka postawić tymczasową chłodnię, w której winiarze trzymaliby trunki. Zebraliśmy wiele różnych głosów, teraz jest czas na wyciagnięcie wniosków – tłumaczył Strach.

 

Podczas audycji prezes Centrum Biznesu  podziękował też służbom państwowym: straży pożarnej, policji i sanepidowi, za pomoc w przygotowaniu Winobrania.

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ