zaGRAJą o miejsce na Winobraniu 2023

0

Już we wtorek, 6 czerwca na zielonogórskim deptaku eliminacje konkursu WyGRAJ to!, w którym artyści zgłaszają się, by móc wystąpić we wrześniu na winobraniowej scenie. Start koncertu we wtorek o godz. 18.00.

W tym roku do konkursu organizowanego przez Zielonogórski Ośrodek Kultury ZOK, zgłosiło się sporo niesamowicie utalentowanych zespołów. Co ciekawe nie tylko związanych z Zieloną Górą, a z niemal całą zachodnią Polską! W tym roku internauci będą głosować na kapele KWAZAR oraz SEKCJA RAPU.

W połowie czerwca na kanale ZOKu w serwisie youtube.com opublikowane zostaną nagrania z obu występów i to internauci wybiorą swoich faworytów poprzez polubienia filmów.

KWAZAR jest zielonogórską kapelą grającą muzykę pop-rockową. Stawiają na twórczość autorską, aczkolwiek nie brakuje w ich repertuarze coverów znanych artystów. Na naszym koncercie można usłyszeć zarówno zadziorne, hard-rockowe „petardy”, jak i nostalgiczne ballady – każdy znajdzie w ich repertuarze „swoje” brzmienia. Historia zespołu sięga roku 1983, jednak z pierwotnego składu został tylko gitarzysta i jego założyciel. Obecnie skład zespołu KWAZAR tworzą:

Jolanta Różańska – wokal

Jacek Rowecki – gitara

Aleksander Turkiewicz – perkusja

Marcin Jaszkiewicz – gitara basowa

Kompozycje, które tworzy SEKCJA RAPU, mieszają w sobie różne gatunki muzyczne, a ogniwem je spajającym jest rap. Oprócz bębnów i gitar, ich brzmienie wzbogaca trąbka, puzon oraz dwa głosy skrzypiec. Ich pierwsza płyta ukazała się nakładem niezależnego label’u RymoBittoFabryka w 2014. Zdobyli Nagrodę Główną oraz Nagrodę Publiczności Mayday Rock Festival Glogów 2018, gdzie w składzie jury zasiedli min. muzycy z zespołu Organek. We wrześniu 2019 ukazała się ich druga płyta. Jak piszą sami o sobie, są mocnym, koncertowym bandem. Występowali przed takimi artystami jak OSTR, Maleo, Enej, Małgorzata Ostrowska, Peja, BOK i wieloma innym. Aktualnie pracują nad płytą „3”, z której kilka singli, w tym jeden w j. łemkowskim, można znaleść na YouTube, a także na platformach streaming’owych, min. Spotify, Tidal, iTunes, AppleMusic.

Ramona i Natalia Boczniewicz – skrzypce & wokal

Andrzej Drewniak – instrumenty perkusyjne

Łukasz Gręźlikowski – gitara elektryczna

Ireneusz Kukiełka – gitara basowa

Dariusz Domański – trąbka

Andrzej Dziamba (AnD) – puzon & rap

Wstęp na koncert obu zespołów jest BEZPŁATNY!

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ