Za zdjęcia winiarskie wędrówka po piwnicach!

0
Fot. Tomasz Czyżniewski
Za miesiąc obchody jubileuszu miasta zejdą do podziemi, a dokładnie – do unikatowych piwnic winiarskich, którymi usiana jest Zielona Góra. Już teraz można wygrać dziesięć pakietów degustacyjnych ułatwiających wędrówkę. Trzeba jednak przysłać na konkurs zdjęcie o tematyce winiarskiej.

 

Byliście na winnicy i zrobiliście piękne zdjęcia? Super! Przyślijcie je na konkurs. Może z aparatem w ręce odwiedziliście niektóre piwnice? Takie zdjęcia również można przysłać na konkurs. Podobnie jak fotografie winiarskich detali czy obyczajów. Promujmy i rozsławiajmy naszą tradycję i dziedzictwo kulturowe! Są dwa warunki – zdjęcia powinny pochodzić z Zielonej Góry lub naszego regionu a ich autorzy muszą być pełnoletni.

Nagrody są nietypowe. To pakiety degustacyjne. Zdobędą je twórcy 10 najciekawszych zdjęć.

– Podczas Dni Otwartych Piwnic Winiarskich, 16-19 czerwca, będziemy świętować 800 lat Zielonej Góry. To jeden z elementów oficjalnych obchodów. Podczas czterodniowego święta pokażemy to, co w Zielonej Górze najlepsze. Otworzymy dla mieszkańców i turystów ponad 20 historycznych piwnic, w których zaprezentuje się ponad 30 lubuskich winnic. Na co dzień większość tych piwnic jest niedostępna – zapowiada Bartłomiej Gruszka z Fundacji Tłocznia, która organizuje święto.

Już teraz na stronie abilet.pl można kupić specjalny pakiet, za który otrzymamy m.in. okolicznościową zawieszkę, grawerowany kieliszek z logo jubileuszu miasta, plan miasta z zaznaczonymi piwnicami i ich opisem oraz karnet umożliwiający promocyjną degustację wina (w pakiecie podstawowym 16 porcji).

– Wstęp do wszystkich piwnic jest darmowy. Również za darmo będzie można porozmawiać z winiarzami, pójść na spacer winiarski, jednak za samo wino trzeba zapłacić – śmieje się B. Gruszka.

 

   Okolicznościowa zawieszka na kieliszek

 

(ah, tc) - łz

 

 

GDZIE WYSYŁAĆ ZDJĘCIA?

Fotografie należy wysyłać od dziś (piątek, 20 maja) do 6 czerwca 2022 roku na adres: konkurs@um.zielona-gora.pl. W treści należy podać imię, nazwisko i numer telefonu. Należy zaznaczyć, że jest się osobą pełnoletnią. Laureatów poznamy 10 czerwca.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ