Za nami pierwszy weekend Winobrania – Policja: było spokojnie i bezpiecznie

0
fot. kmp zg

Zielonogórscy policjanci podsumowali pierwsze dwa dni imprezy, podczas której, mimo znacznej liczby gości, było spokojnie i bezpiecznie. Zarówno na jarmarku jak i w trakcie imprez towarzyszących policjanci nie odnotowali poważniejszych incydentów. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników czuwało codziennie ponad stu policjantów.

Jak co roku w imprezach związanych z Winobraniem bierze udział bardzo wielu zielonogórzan, ale także przyjezdnych z województwa lubuskiego, jak również z różnych zakątków Polski i z zagranicy. Podczas minionego weekendu przez deptak i lunapark przeszły tłumy osób, które chciały wziąć udział w imprezach winobraniowych. Przewidując tak duże zainteresowanie, także zielonogórscy policjanci dostosowali liczbę policjantów i służb do tych potrzeb. Dziennie do zabezpieczenia imprez winobraniowych kierowanych było ponad stu policjantów. Tak duża liczba funkcjonariuszy z pewnością ostudziła zamiary niektórych osób, które mogły wybrać się na imprezy w innych celach niż rozrywkowe.

 

Pierwszy weekend minął spokojnie, a policjanci nie odnotowali poważniejszych incydentów związanych z zakłócaniem porządku. Podczas weekendu zatrzymano natomiast 6 osób na tzw. gorącym uczynku popełnienia przestępstwa, a wśród nich miedzy innymi cztery osoby posiadające narkotyki. Ponadto mundurowi przeprowadzili 59 interwencji, ujawnili 87 wykroczeń.

Dotychczas policjanci nie otrzymali zawiadomień związanych z kradzieżami kieszonkowymi w rejonie imprez winobraniowych, jednakże nie zapominajmy, że czasem „okazja czyni złodzieja” i nie pozostawiajmy portfeli czy telefonów na straganach czy sklepowych ladach. Pamiętajmy także o ostrożności w restauracjach, pubach czy ogródkach, gdzie również mogą pojawić się kieszonkowcy czy osoby, które zwyczajnie będą chciały wykorzystać sprzyjającą sytuację. Bądźmy ostrożni we wszystkich tych miejscach gdzie panuje duży ruch i tłok, wszędzie tam, gdzie rozbawieni ludzie zapominają o ostrożności. Pamiętajmy, że w tłumie łatwiej jest się złodziejom ukryć i niepostrzeżenie działać.

Wszystkim świętującym Dni Zielonej Góry przypominamy też, że nie zmieniły się przepisy Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, z których wynika, że alkohol możemy spożywać wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych.

Zabezpieczenie „Winobrania”(pierwszy weekend)

zatrzymano na gorącym uczynku – 6 osób

ujawniono wykroczeń – 87

sporządzono wniosków o ukaranie do sądu – 5

nałożono mandatów karnych – 52

przeprowadzono  interwencji – 59

wylegitymowano – 170 osób

odwieziono do izby wytrzeźwień lub miejsca zamieszkania – 1 osoba

źródło: KMP ZG
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ