WyGRAJ To! Wyniki plebiscytu

0
Właśnie zakończyło się głosowanie w plebiscycie WyGRAJ To! W sumie oddano ponad 2000 polubień. Bardzo nam się to podoba i liczymy na to, że z roku na rok będzie ich coraz więcej – informują organizatorzy. Sprawdż wyniki!

Poniżej przedstawiamy dokładne wyniki:
Gra Sów – 642
Roadhouse – 498
Atawizm – 453
Chuda Wiedźma – 274
Fajna Ferajna – 186
Ogłaszamy zatem, że na Winobraniowej scenie 2022 na pewno usłyszymy zespoły ROADHOUSEATAWIZM oraz GRA SÓW!
Gratulujemy.

Gra Sów: Grupę tworzą: Kamil Meler (wokal oraz gitary), Marta Wołczecka (gitara elektryczna), Tomasz Dopierała (gitara basowa) oraz Max Wolff (perkusja). Autorem wszystkich tekstów oraz muzyki jest Kamil Meler.

Zespół powstał w 2017 roku, ale ma już na swoim koncie pierwsze sukcesy. Zostali jedynym zespołem laureatem na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej im. Jacka Kaczmarskiego w Poznaniu (2018) oraz zajęli pierwsze miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu dla Młodych Zespołów GettingOut w Gorzowie Wlkp (2018). W tym roku zaliczono ich do 15 najlepszych projektów muzycznych z Poznania.

Cały czas doskonalą swój warsztat ciągle koncertując oraz nagrywając nowe utwory. W lipcu 2018 pojawiła się ich debiutancka epka. W lutym roku 2020 wyszła ich pierwsza płyta długogrająca zatytułowana „Wolne Tańce”. Pierwszym utworem promującym ten album są „Fantastyczne Stworzenia”.  Drugi singiel to „Coś Więcej”. Trzeci: „Film”. Na początku roku 2022 pojawi się również ich druga płyta długogrająca.

Muzyka Gry Sów to pozorna prostota skrywająca w sobie sporą warstwę energii oraz chwytliwości. To piosenki poruszające tematy ucieczki od przeszłości, poszukiwania przyszłości, wszelkiej innej refleksji. Podróż do świata zbudowanego z pragnień i chęci działania, radości i smutku, poczucia młodości i starości.

Roadhouse – młode lubuskie trio, które przeniesie nas do lat świetności rocka, poprzez swoje pełne energii, klimatyczne, vintage’owe rockandrollowe show, składające się zarówno z autorskich kawałków, jak i coverów klasyki rocka oraz improwizacji. Zespół powstał w 2018 roku, a jego skład przechodził różne zmiany, w wyniku czego z pierwotnego składu został tylko założyciel, gitarzysta i wokalista Szymon Jurkowski, a skład uzupełniają perkusista Tomek Wójtowicz oraz basista Hubert Mazurek. Muzykę Roadhouse wyraźnie cechują inspiracje takimi zespołami jak Led Zeppelin, The Beatles, KISS, AC/DC, Aerosmith, The Rolling Stones, Cream, etc.”
ATAWIZM powstał w Zielonej Górze w listopadzie 2019 roku. W twórczości zespołu słychać inspirację różnymi gatunkami muzycznymi. Muzycy ATAWIZMU łączą elementy rocka progresywnego, piosenki literackiej i muzyki klasycznej. Stawiają na autorską twórczość, ale lubią nawiązywać w niej do utworów innych wykonawców. Sekcja rytmiczna, którą tworzą Lech Popławski (gitara basowa) i Mateusz Kamiński (perkusja) współgra z brzmieniem skrzypiec Weroniki Lenart i wokalem oraz gitarą Zosi Ścigaj. Zespół został doceniony podczas Antyfestu Antyradia 2021. Od początku istnienia, zespół wspiera swymi koncertami WOŚP i akcje charytatywne.
zok/wzg
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ