Wybierz zespół na Winobranie 2022!

0
fot. archiwum Winobrania
Zielonogórski Ośrodek Kultury przedstawia projekty, które zakwalifikowały się do tegorocznej edycji WyGRAJ To! i zmierzą się o występ na Scenie Winobraniowej 2022! Będzie to wyjątkowe Winobranie otwierające obchody 800-lecia powstania Zielonej Góry i 700 – osiągnięcie osiągnięcia praw miejskich.

Szykuje się zacięta walka, a projekty, które udziały biorą udział w wyścigu o występu, przedstawiające jako pielęgniarstwo muzyczne.

Rzecz jasna, kandydatów można podejrzeć czy raczej podsłuchać na Youtube. Udostępnimy po obejrzeniu wyboru projektu zadecydować występu na żywo. ZOK ujawnił już terminy koncertów. Na początku lutego w Hydro(za)gadce gościła Chuda Wiedźma, która wyprzedziła udział w plebiscycie. Klimat, jakinia się z jej muzyczno-lirycznych opowieści na temat historii ale jako melancholijny, poetycki i ironiczny i prowokacyjny. Lubi zabawę słowem. Kolejnych kandydatów poznamy już wkrótce.

– W konkursie bierze udział dwa różne. Po każdym koncercie przez tydzień można oglądać oglądać członków na stronie internetowej ZOK. W czerwcu na fb pokażemy wszystkie występy wwtedy ruszy głosowanie – wyjaśnia Marta Blonkowska z ZOK. – Na Scenie zobaczymy trzy projekty z win na polubień.

Warto jednak wybrać się na koncert, zwycięstwo, że wstęp jest bezpłatny.

25 lutego, godz. 19.00, Hydro(za)gadka, ROADHOUSE

„Roadhouse – młode lubuskie trio, przeniesie nas do lat świetności rocka, poprzez swoje pełne energii, takie jak vintage’owe rockrollowe show, zaczyna się jak sięgają od lat 70 kawałków, i coverów klasyki rocka oraz improwizacji. Zespół powstał w założyciel, gitarzysta i wokalista Szymon Jurkowski, uzupełniają uzupełniają Tomka Wójtowicza oraz bazyta Huberta Mazurka. Muzykę Roadhouse wyraźnie wyróżniają inspiracje takimi zespołami jak Led Zeppelin, The Beatles, KISS, AC/DC, Aerosmith, The Rolling Stones, Cream itp.”

18 marca, godz. 19.00, Hydro(za)gadka, FAJNA FERAJNA

Fajna Ferajna dla kilkunastoosobowej grupy młodych ludzi z Wiechlic, grających muzykę folkową. W poszukiwaniu twórczych inspiracji zespołu sięga do lwowskiej, łemkowskiej i polskiej muzyki ludowej. Fajna Ferajna na swoim koncie na swoim koncie na koncie ogólnopolskim i międzynarodowym, m. in. w. Zwycięstwa na Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastłek w Będzinie, I miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Ekologicznej w Legnicy, Ogólnopolskich Spotkaniach z Piosenką Żeglarską i Turystyczną w Żaganiu. Zespół reprezentował kraj na Polsko-Niemieckich Targach Młodzieży JUNG LIVE we Frankfurcie nad Odrą i także brał udział w obchodach 60 rocznicy akcji „Wisła” w Kijowie.

22 kwietnia, godz. 19.00, Hydro(za)gadka, GRA SÓW

Grupę gb: Kamil Meler (wokal oraz gitary), Marta Wołczecka (gitara elektryczna), Tomasz Dopierała (gitara basowa) oraz Max Wolff (perkusja). Autorem wszystkich tekstów oraz muzyki jest Kamil Meler.

Zespół powstał w 2017 roku, ale ma już na swoim koncie swoje konto. Zostaliskim zespołem pracownikiem laureatem na Ogólnopolskim Autorzie Piosenki im. Jacka Kaczmarskiego w Poznaniu (2018) oraz zajęli pierwsze miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu dla Młodych Zespołów GettingOut w Gorzowie Wlkp (2018). W tym roku zaliczono ich do 15 partnerów z Poznania.

Cały czas doskonalą warsztat ciągle koncertując oraz nagrywając swoje nowe utwory. W lipcu 2018 r. Powstanie ich debiutancka epka. W roku roku 2020 wyszła ich pierwsza płyta długogrająca zatytułowana „Wolne Tańce”. Pierwszym utworem promującym dziesięć albumów są „Fantastyczne Stworzenia”. Drugi singiel do „Coś Więcej”. Trzeci: „Film”. Na początku roku 2022 pojawi się również ich druga płyta długogrająca.

Muzyka Gry Sów to pozorna prostota skrywająca w sobie sporą warstwę warstwy i chwytliwości. Do piosenki poruszające tematykę tematów od przeszłości, wyszukiwania, innej i innej osoby. Podróż do świata zbudowanego z pragnień i chęci działania, radości i smutku, poczucia młodości i starości.

20 maja, godz. 19.00, Hydro(za)gadka, ATAWIZM

ATAWIZM powstał w Zielonej Górze w 2019 roku. W twórczości zespołu słychać inspirację pracy gatunkami muzycznymi. Muzycy ATAWIZMU części elementów rocka progresywnego, piosenki literackiej i klasycznej muzyki. Stawiają na autorską twórczość, ale lubią nawiązywać w niej do utworów innych wykonawców. Sekcja rytmiczna, która wokalna wokal Lech Popławski (gwint wokalny Lech Popławski) i Mateusz Kamiński (perkusja) współgra z tytułem Weroniki Lenart i wokalem oraz gitarą Zosi Ścigaj. Zespół został doceniony podczas Antyfestu Antyradia 2021. Od początku istnienia, zespół wspiera i koncertami WOŚP i usługi charytatywne.

 

ah - ŁZ
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ