Zapraszamy Państwa na niecodzienne wydarzenie, które odbywać się będzie podczas największego święta wina w Polsce czyli Zielonogórskiego Winobrania.
WINOBUSY –  bo tak nazwaliśmy festiwal kultury winiarskiej – to możliwość zapoznania się z historią winiarstwa oraz z tradycjami winiarskimi  Zielonej Góry i całej Ziemi Lubuskiej, ale nie w formie nudnych wykładów!

Umożliwimy Państwu bezpośredni kontakt z właścicielami znanych winnic, wchodzących w skład najdłuższego w Polsce Lubuskiego Szlaku Wina i Miodu i to na terenie ich winnic lub winiarni.

Winiarze oprowadzą Państwa po swoich winnicach, pokażą jak pielęgnować winne krzewy, poczęstują wyrobami pochodzącymi z ich winnic oraz powiedzą jak zrobić wspaniałe wino. Na miejscu będzie również możliwość zakupienia wina, sadzonek winorośli czy świeżo zbieranych winogron. Prosimy wziąć pod uwagę fakt, że płatności możliwe są wyłącznie gotówką.

W tę podróż zabierzemy Państwa wygodnymi autokarami odjeżdżającymi z parkingu, który znajduje się pod zielonogórską Palmiarnią, a opieka przewodniczek PTTK zapewni miłą podróż do winnicy i odpowiednią dawkę wiedzy. Wszystkie te atrakcje zapewnione są w cenie biletu, a Państwu pozostaje wybrać jedną z 13 winnic i zarezerwować jeden z dostępnych 50-ciu terminów.

Przewidywany czas trwania wydarzenia: ok. 3 godziny.

Gorąco zapraszam!
 
Jarosław Lewandowski
Zielonogórskie Stowarzyszenie Winiarskie
Winnica Na Leśnej Polanie

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ