Dni Zielonej Góry, to oczywiście raj dla turystów i miejscowych bywalców Największego Święta Wina w Polsce. Winobranie ma jednak również swoje uciążliwości – przede wszystkim związane z reorganizacją ruchu w mieście.

Organizatorzy Winobrania tradycyjnie liczą na wyrozumiałość kierówców i jak zawsze podają szczegółowy plan dotyczący zmian w organizacju ruchu drogowego oraz miejsc do parkowania w ścisłym centrum miasta.

Poniżej znajdziecie szczegółowe informacje na temat utrudnień podane przez Cenrum Biznesu – współorganizatora Dni Zielonej Góry.

Centrum Biznesu Spółka z o.o. w Zielonej Górze, informuje o zamknięciu ulic i placów w związku z obchodami Dni Zielonej Góry – Winobranie 2017 r.
1. W dniach 30.08. – 12.09.2017 r. – ulice: Stary Rynek, Pod Filarami, Jana Sobieskiego (od ul. Stary Rynek do ul. Lisowskiego), Kasprowicza oraz Plac Powstańców Wielkopolskich – w związku z przygotowaniem i przeprowadzeniem imprez na Scenie Winobraniowej, scenie Miasteczka Winiarskiego i w Miasteczku Winiarskim.

2. W dniach 30.08. – 13.09.2017 r. – Plac Bohaterów i plac pod Centrum Biznesu oraz ulice Plac Bohaterów, Kazimierza Wielkiego (od galerii do ulicy Plac Bohaterów) i Alei Niepodległości (od ul. Plac Bohaterów do ul. Bankowej) – w związku z działaniami parku rozrywki.

3. W dniach 30.08. – 13.09.2017 r. – Plac Bohaterów, Aleja Niepodległości (od ulicy Kupieckiej do ulicy Bankowej), dr Pieniężnego (od ul. Kazimierza Wielkiego do Alei Niepodległości), Kupiecka, Żeromskiego, Mickiewicza (od ul. Żeromskiego do ul. Lisowskiego), Stary Rynek, Pod Filarami, Mariackiej, parking przy ul. Ciesielskiej (częściowo) – w związku z organizacją i przeprowadzeniem Jarmarku Winobraniowego.

4. W dniach 30.08. – 12.09.2017 r. – ulica Kasprowicza (na odcinku od ul. Jedności do Wojska Polskiego) w związku z organizacją imprez masowych na Scenie Winobraniowej na Placu Powstańców Wielkopolskich.

5. W dniu 09.09.2017 r. (od godz. 8:00 do godz. 18:00) – ulice Długa (od ulicy 1 Maja do ulicy Moniuszki) i dalej Aleja Konstytucji 3 Maja (od ulicy Moniuszki do ulicy Lwowskiej) – w związku z formowaniem i przemarszem Korowodu Winobraniowego. Przepustowość ruchu z ulicy Fabrycznej w ulicę Moniuszki i dalej ulicę Reja będzie zapewniona od godz. 8.00 do godz. 11.45.

6. W dniu 02.09.2017 r. (od godz. 15:00 do godz. 20:30) – ulice Stanisława Wyspiańskiego, Dzika, Wazów, pl. marsz. Józefa Piłsudskiego – w związku z organizacją XXXII Nocnego Biegu Bachusa, VIII Drużynowego Biegu Winobraniowego o Puchar Lotto oraz III Winobraniowego Marszu Nordic Walking.

7. W bezpośrednim sąsiedztwie imprez winobraniowych będą funkcjonowały parkingi samochodowe na placach przy Gazowni, przy Filharmonii Zielonogórskiej, przy ulicach Ciesielskiej (częściowo), Kupieckiej, Drzewnej oraz Chopina.

8. Autokary wycieczkowe będą mogły korzystać z parkingu przy Palmiarni (w dniach 02,04,05,06,10.09.2017r.) oraz parkingu pod Centrum Rekreacyjno-Sportowym przy ulicy Sulechowskiej (przez cały okres Winobrania).

9. Winobusy będą rozpoczynały kursy z parkingu przy Palmiarni.

10. Postoje Taxi z Placu Powstańców Wielkopolskich oraz Placu Bohaterów w dniach 29.08. – 12.09.2017 r. zostają przeniesione na tymczasowy postój zlokalizowany na parkingu przy Gazowni.

PODZIEL SIĘ

4 KOMENTARZE

  1. Bylem bardzo zadowolony, do poszukiwania tej internetowej site.I potrzebne do podziekowania za poswiecony czas dla tej wspanialej ZOBACZ !! I niewatpliwie zabawy z kazdego troche to i mam Ci zakladka sprawdzic nowe rzeczy mozna blog post.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ