Winobraniowe utrudnienia ruchu

0

Dni Zielonej Góry zawsze wiążą się z utrudnieniami komunikacyjnymi związanymi z organizacją Winobrania. Tu znajdziecie Państwo dokładną instrukcję dotyczącą wyłączeń z ruchu ulic, które w czasie święta miasta pełnią strategiczną, komunikacyjną rolę.

 1. W dniach 02 – 15.09.2015 r. – ulice: Stary Rynek, Pod Filarami, Jana Sobieskiego (od ul. Stary Rynek do ul. Lisowskiego), Kasprowicza oraz Plac Powstańców Wielkopolskich – w związku z przygotowaniem i przeprowadzeniem imprez na Scenie Winobraniowej, scenie Miasteczka Winiarskiego i w Miasteczku Winiarskim.
 2. W dniach 02 – 16.09.2015 r. – Plac Bohaterów i plac pod Centrum Biznesu oraz ulice Plac Bohaterów, Kazimierza Wielkiego (od galerii do ulicy Plac Bohaterów) i Alei Niepodległości (od ul. Plac Bohaterów do ul. Bankowej) – w związku z działaniami parku rozrywki.
 3. W dniach 04 – 13.09.2015 r. – Plac Bohaterów, Aleja Niepodległości (od ulicy Kupieckiej do ulicy Bankowej), dr Pieniężnego (od ul. Kazimierza Wielkiego do Alei Niepodległości), Kupiecka, Żeromskiego, Mickiewicza (od ul. Żeromskiego do                ul. Lisowskiego), Stary Rynek, Pod Filarami, Mariackiej, parking przy ul. Ciesielskiej (częściowo) – w związku z organizacją i przeprowadzeniem Jarmarku Winobraniowego.
 4. W dniach 05 – 12.09.2015 r. – parking przy ul. Piaskowej (częściowo) – w związku z działaniami Winobraniowego Kina IdeaSystems
 5. W dniach 02 – 15.09.2015 r. – ulica Kasprowicza (na odcinku od ul. Jedności do Wojska Polskiego) w związku z organizacją imprez masowych na Scenie Winobraniowej na Placu Powstańców Wielkopolskich.
 6. W dniu 12.09.2015 r. (od godz. 8:00 do godz. 18:00) – ulice Boh. Westerplatte (od Ronda Kaziowa do ulicy Kupieckiej) i dalej Aleja Wojska Polskiego (od ulicy Kupieckiej do ulicy Wandy) – w związku z formowaniem i przemarszem Korowodu Winobraniowego.
 7. W dniu 5.09.2015 r. (od godz. 16:00 do godz. 21:30) – ulice Boh. Westerplatte (od ulicy Ułańskiej do Kupieckiej), Al. Wojska Polskiego (od Kupieckiej do Reja), Reja, Jedności, Plac Pocztowy, Drzewna, Kupiecka (od ul. Podgórnej do ul. Ciesielskiej), Plac Matejki, Chrobrego, Bankowa, Al. Niepodległości, Ułańska, Boh. Westerplatte – w związku z organizacją XXX Nocnego Biegu Bachusa oraz VI Drużynowego Biegu Winobraniowego o Puchar Lotto.
 8. W bezpośrednim sąsiedztwie imprez winobraniowych będą funkcjonowały parkingi samochodowe na placach przy Gazowni, przy Filharmonii Zielonogórskiej, przy ulicach Ciesielskiej (częściowo), Kupieckiej, Drzewnej oraz Chopina.
 9. Autokary wycieczkowe będą mogły korzystać z parkingu przy Palmiarni oraz parkingu pod Centrum Rekreacyjno-Sportowym przy ulicy Sulechowskiej (przez cały okres Winobrania).
 10. Winobusy będą rozpoczynały kursy z parkingu przy Palmiarni.
 11. Postoje Taxi z Placu Powstańców Wielkopolskich oraz Placu Bohaterów w dniach 2 – 16.09.2015 r. zostają przeniesione na tymczasowy postój zlokalizowany na parking przy Gazowni.

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ