Ponad 40 różnych win miało do zdegustowania jury konkursowe, wybierające oficjalne trunki Winobrania 2019. Większość win, które rywalizowały o zaszczytny tytuł oraz winobraniowe rekomendacje pochodziło z 2018 roku, a ten z punktu widzenia winiarzy był nad wyraz urodzajny.

Ostatecznie w opinii jurorów najlepszymi winami, a co za tym idzie – oficjalnymi winami Dni Zielonej Góry 2019, wybrano białe wino „Pinot Blanc” z winnicy Ingrid oraz czerwone wino „Sadyba 2018” z winnicy Łukasz.

 

Wśród win rekomendowanych znalazło się kilkadziesiąt gatunków win pochodzących z lubuskich winnic. Wszystkie wina, (zarówno te zwycięskie, kolekcjonerskie, które opatrzone będą specjalną winobraniową etykietą oraz wina rekomendowane) będą dostępne w sprzedaży w miasteczku winiarskim zlokalizowanym tradycyjnie w samym sercu miasta, tuż przy zielonogórskim ratuszu. Do dyspozycji winobraniowych gości będzie kilkadziesiąt punktów z lokalnym winem. Dodajmy, że około 100 gatunków lubuskich win przez cały czas jest dostępnych w piwniczce winiarskiej przy zielonogórskiej Palmiarni. To jedyne miejsce, które posiada tak bogaty asortyment win lokalnych w mieście.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ