Winobraniowe Spotkania Teatralne

0

Tradycyjnie już w organizację Dni Zielonej Góry zaangażowany jest Teatr Lubuski. Artyści budować będą zewnętrzny wizerunek święta, czynnie włączając się w wir winobraniowych imprez. Największym wydarzeniem i wyzwaniem będzie oczywiście kończący całość tradycyjny korowód, jednak poza plenerową, artystyczną obecnością, naturalnie nie zabraknie sztuki przez wielkie „S”. Na deskach teatru kolejne Winobraniowe Spotkania Teatralne czyli nieograniczona możliwość obcowania ze sztuką i kontemplowania jej w najwyższym wydaniu. Poniżej szczegółowy repertuar sceniczny:

7 września, godz. 19.00
„Siostrunie”
Musical wg D. Goggina, reż. Jan Szurmiej

Obsada: Tatiana Kołodziejska, Justyna Kokot (gościnnie), Beata Małecka (gościnnie), Marta Frąckowiak, Joanna Wąż (gościnnie), Joanna Koc, Karolina Honchera, Anna Haba, Marta Artymiak, Łukasz Kucharzewski

Dowcipna roztańczona komedia z udziałem tytułowych siostrzyczek, które swoją grą, śpiewem i dowcipem starają się zdobyć pieniądze na… pogrzeb otrutych przez przypadek 52 zakonnic! Absurdalna sztuka i niebagatelne poczucie humoru. Czego można spodziewać się po siostrze Amnezji – Chodzącym nieszczęściu?
Sztuka przetłumaczona na 21 języków odniosła ogromny sukces w kilkudziesięciu krajach świata.

8 września, godz. 17.30 ; 20.00
„Zdobyć, utrzymać, porzucić”
reż. Krzysztof Jaślar
Spektakl gościnny – Teatr Muzyczny Roma

Obsada: Olga Bończyk, Katarzyna Zielińska, Katarzyna Żak, Artur Andrus

Spektakl muzyczny, w którym każda z aktorek przewodzi kolejnej części tryptyku: Katarzyna Zielińska – hasłu ZDOBYĆ, Katarzyna Żak pragnieniu, by UTRZYMAĆ i Olga Bończyk – zjawisku PORZUCIĆ.
W spektaklu poruszane będą tematy parytetu, szowinizmu obojga płci, feminizmu, diety, kosmetyków, salonów piękności, chirurgii plastycznej, prezentów, biżuterii, asertywności w kontaktach z płcią niejednokrotnie przeciwną, oraz szeroko rozumianego poradnictwa odpowiadającego na fundamentalne pytanie: JAK?…

9 września, godz.19.00
„Tajemniczy Mr Love”
Karoline Leach
Spektakl gościnny – Teatr Scena PoczekalniaObsada: Izabela Noszczyk, Robert Latusek

Sztuka jest sensacyjną opowieścią retro o wielkiej potrzebie miłości, a jednocześnie niemożnością jej zrealizowania.
George to matrymonialny oszust, żyjący jak sam mówi „ z własnej inteligencji i czaru”. Tajemniczo pojawia się w życiu samotnych kobiet, doprowadza do ślubu, spełnia obowiązek nocy poślubnej i znika z ich pieniędzmi…Sztuka pełna wdzięku i elegancji charakterystycznych dla angielskiej literatury- nasycona dodatkowo sporą dawką napięcia.

10 września, godz. 19.00
„Mayday 2”
Ray Cooney, reż. Marcin Sławiński
Spektakl gościnny – Wrocławski Teatr Komedia
Obsada : Katarzyna Baraniecka, Marzena Oberkorn, Małgorzata Szeptycka, Wojciech Dąbrowski / Jerzy Mularczyk, Radosław Kasiukiewicz / Łukasz Dziemidok, Paweł Okoński, Edwin Petrykat / Lech Gwit

Dalszy ciąg przygód taksówkarza bigamisty, który za wszelką cenę próbuje ukrywać swoje podwójne życie. W spektaklu, obok dobrze już znanych Państwu bohaterów, pojawiają się całkiem nowe postaci, w tym przede wszystkim dwójka dzieci Johna, każde z innego związku. Sytuacja staje się dramatyczna, gdy nastoletnia córka bohatera (z małżeństwa z Barbarą) i jego syn (z małżeństwa z Mary) poznają się przez Internet.

11 września, godz. 19.00
„KalLas”
Marcin Szczygielski,
reż. Dariusz Taraszkiewicz
Spektakl gościnny – Centrum Kultury i Sztuki w Lesznie
Obsada : Ewa Kasprzyk, Joanna Kurowska, Beata Kawka, Hanna Kochańska, Dariusz Taraszkiewicz.

Spektakl opowiada o sześciu spotkaniach Violetty Villas i Kaliny Jędrusik. – To fikcja inspirowana prawdziwymi wydarzeniami oraz postaciami obu artystek. Pięć spośród tych spotkań rzeczywiście miało miejsce: na koncertach, na planie filmu „Dzięcioł” Jerzego Gruzy, podczas tournee po USA z „Podwieczorkiem przy mikrofonie”, w studiu telewizyjnym oraz małym domu kultury pod Warszawą – wymieniał gość „Muzycznej Jedynki”.
W rolę Violetty Villas wciela się Ewa Kasprzyk , a Kaliny Jedrusik – Joanna Kurowska.

12 września, godz. 19.00
„Smycz”
Bartosz Porczyk, reż. Natalia Korczakowska
Spektakl gościnny – Teatr Polski z Wrocławia
Występuje: Bartosz PorczykAutorski spektakl Bartosza Porczyka, zwycięzcy XXVII Przeglądu Piosenki Aktorskiej (2006).

Inspiracją przedstawienia była piosenka Smycz zespołu Maanam. Tytułowy przedmiot oraz jego funkcja symbolizują zniewolenie współczesnego człowieka przez jego uzależnienia. Spektakl wykorzystuje krótkie monologi aktorskie, które pomagają połączyć piosenki w spójną całość tematyczną i pozwalają na stopniowe przechodzenie z jednego tematu w drugi. W warstwie muzycznej pojawiają się m.in. utwory Łony, Marka Grechuty oraz grup Myslovitz, Lady Pank i Fasolki.

13 września, godz. 19.00
„Kabaret Gentlemen”
Jacek Borkowski i Tomasz Stockinger
KABARET GENTLEMEN – Jacek Borkowski i Tomasz Stockinger w przedstawieniu kabaretowym, jakiego jeszcze nie było.
Humor, żart, piosenka i dwóch gentlemanów.

14 września, godz.19.00
„Kontra”
wg Sztuki „Detektyw” A. Shaffera
adaptacja: Błażej Baraniak
reż. Błażej Peszek
Spektakl gościnny – Centrum Kultury i Sztuki w Lesznie
Obsada: Jan Peszek i Błażej PeszekPisarz Andrew Wyke zaprasza do swojego domu aktora, Milo Tindla.

Przyjacielskie z pozoru spotkanie zmienia się w makabryczną grę, którą panowie toczą między sobą. Ponieważ ta gra nie ma reguł, wszystko jest możliwe. Widz i policja prowadząca śledztwo wpadają w sieć pułapek, zastawionych przez parę wyrafinowanych graczy. Jan Peszek pojawia się w roli kabotyńskiego literata – milionera zdradzanego przez młodą żonę – a Błażej Peszek kreuje postać Jej kochanka, wpadający w pułapkę zastawioną przez zazdrosnego pisarza poczytnych kryminałów.

15 września, godz.19.00
„Romeo i Julia”
William Szekspir, reż. Cezary Domagała
Spektakl gościnny – Teatr im.
J. Osterwy z Gorzowa Wlkp.
Obsada: Adrianna Góralska, Beata Chorążykiewicz, Anna Łaniewska, Edyta Milczarek, Karolina Miłkowska-Prorok, Marzena Wieczorek, Michał Anioł, Paweł Caban, Jarosław Książek, Jan Mierzyński, Artur Nełkowski, Leszek Perłowski, Krzysztof Tuchalski, Cezary Żołyński,Wojciech Jaworski.

„Tylko miłość ta przez wieki będzie trwać” ten motyw muzyczny rozpoczyna i kończy Szekspirowski dramat „Romeo i Julia” w kolejnej interpretacji scenicznej Cezarego Domagały z przejmującą muzyką Pawła Steczka (lider zespołu Button Hackers). Kilkanaście piosenek oraz budujące napięcie motywy muzyczne, brzmiące współcześnie, są istotnym nośnikiem tego spektaklu.

Rezerwacja biletów w impresariacie Lubuskiego Teatru (tel. 068 452-72-72 w. 35,51,63).
Serdecznie zapraszamy!

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ