Winobraniowe Spotkania Teatralne 2012

0

Jedną z niewątpliwie najwiekszych artystycznych atrakcji Dni Zielonej Góry są Winobraniowe Spotkania Teatralne. Jest to towarzyszący Winobraniu cykl najciekawszych przedstawień ostatnich sezonów, z udziałem wykonawców znanych i cenionych na polskich scenach teatralnych. Jak co roku, również tym razem nie zabraknie żywych, humorystycznych akcentów, interesujących tematów i znanych twarzy! Koniecznie odwiedźcie Teatr Lubuski.

Poniżej dokładny repertuar:

7,8,9 września
„Chory z urojenia”
Molier, reż. Paweł Aigner
Obsada: Anna Chabowska, Anna Haba. Hanna Klepacka, Joanna Koc, Jerzy Kaczmarowski, Łukasz Kucharzewski, Ernest Nita, Janusz Młyński, Marek Sitarski, Marcin Wiśniewski
Ostatnia sztuka francuskiego króla komedii na którego celowniku znalazła się tym razem ludzka skłonność do… wymyślania sobie chorób.
Hipochondria głównego bohatera Argana staje się pretekstem do sprawdzenia otoczenia i wierności najbliższych.

10 września
„Artur Barciś Show…!”

Artysta zabiera swoją Publiczność za kulisy przedstawień teatralnych. Wszystkie anegdoty Barciś opowiada we właściwy sobie, oryginalny sposób. Świat zaplecza teatralnego wciąga niczym czarodziejska rzeczywistość drugiej strony lustra.

11 września
„Nic nowego pod słońcem”
program literacko-poetycko-satyryczny Sławomira Hollanda


Teksty Tuwima, Hemara, Leśmiana, Jurandota uświadomią nam, że czasy, w których żyjemy wcale nie są takie wyjątkowe, jak nam się wydaje.Jest i śmiesznie i strasznie, lirycznie i satyrycznie. A rozmowa aktora z publicznością i wybitnymi twórcami z czasów II Rzeczpospolitej jest opowieścią o kondycji człowieka: o jego przewagach i przywarach, o małych zwycięstwach i wielkich klęskach w konfrontacji z losem i historią.

12 września
„Jakobi i Leidental”
H. Levin, reż. Joanna Zdrada
obsada : Grażyna Bułka(gościnnie), Artur Święs, Andrzej Warcaba, Łukasz Guzy


Czterdziestoletni Itamar Jakobi właśnie uświadomił sobie, że urodził się, aby żyć. Dlatego postanawia zniszczyć przyjaźń ze swoim najlepszym (a może także jedynym?) przyjacielem, Dawidem Leidentalem i rozpoczyna świadome życie…
„Sztuka z piosenkami” Hanocha Levina opowiada o trudnych związkach międzyludzkich, kompleksach, pozach i grach i nieustannej nadziei na lepsze życie.

13 września
„Dzikie żądze”
J. Tobias, reż. Stefan Friedmann
Występują: Anna KORCZ, Stefan FRIEDMANN, Karol STRASBURGER,Robert ROZMUS / Mariusz POGONOWSKI, Elżbieta ZAJĄCÓWNA.
Przedstawienie tylko dla dorosłych! A nawet dla jeszcze bardziej! Anna Korcz uczy seksu w najnowszej sztuce o bardzo dzikich żądzach. Lekcje pobierają Elżbieta Zając, Karol Strasburger, Robert Rozmus/Mariusz Pogonowski i Stefan Friedmann. Zobacz coś, co wstrząśnie Twoim wyobrażeniem o życiu intymnym znudzonego angielskiego małżeństwa. Oni pokażą Ci jak urozmaicić igraszki w sypialni z pomocą włamywacza, dozorcy i zdesperowanej, porzuconej przez męża siostry.

14 września
„Mayday”
R. Cooney, reż. Grzegorz Chrapkiewicz
Występują:
Grażyna Wolszczak/Adrianna Góralska, Anna Łaniewska, Adrianna Góralska/Iwona Hauba , Przemysław Kapsa, Jan Mierzyński ,Artur Nełkowski ,Krzysztof Tuchalski, Cezary Żołyński

Fantastyczna, znana na całym świecie komedia. Opowieść o londyńskim kierowcy taksówki, bigamiście, który przez wiele lat z powodzeniem prowadzi podwójne życie. Sytuacja znacznie komplikuje się, gdy za sprawą nieprzewidywalnego wypadku jego sekret wychodzi na światło dzienne. Mężczyzna z niemałym trudem stara się zataić prawdę przed partnerkami, policją i środkami masowego przekazu.

15 września
„Singielka”
reż. Jacek Bończak
Obsada: Anna Guzik
Alicja jest piosenkarką estradową, która utrzymuje się śpiewając na eventach, czasami jeździ z koncertami. Mieszka samotnie i tak naprawdę żyje życiem swoich najbliższych:
Matki – zwariowanej optymistki, Juliana – fryzjera geja, Majki – kolekcjonerki facetów, Barbary – jej oddanej menagerki oraz Pana Leona – sąsiada. Alicja jest świadomą „singielką“, a nawet uważa, że jest w tzw.najlepszym momencie swojego życia.
Wskutek nieoczekiwanych zdarzeń jej pozornie poukładany
świat nagle się zmienia…

16 września
„Kotka na rozpalonym, blaszanym dachu”
T.Williams, reż. Małgorzata Bogajewska

Obsada: Iwona KARLICKA, Milena LISIECKA, Izabela NOSZCZYK, Ewa WICHROWSKA, Kamil MAĆKOWIAK, Mariusz SŁUPIŃSKI, Andrzej WICHROWSKI
oraz dzieci: Kasia Paradowska, Julia Pilarska, Kuba Kuzka, Łukasz Kuzka

Akcja rozgrywa się w rodzinie bogatego, apodyktycznego właściciela plantacji. Jego młodszy syn przeżywa właśnie silny kryzys spowodowany tragiczną śmiercią przyjaciela. Szuka ucieczki w alkoholu i odwraca się od żony, która za pomocą wszelkich środków walczy o jego miłość. W domu narasta napięcie, na każdym kroku dochodzi do nieporozumień i kłótni. Atmosferę „podgrzewa” rodzina drugiego syna, która liczy na przejęcie posiadłości ojca po jego śmierci.

Rezerwacja biletów  w impresariacie Lubuskiego Teatru (tel. 068 452-72-72 w. 35,51,63).

Serdecznie zapraszamy!

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ