Winobraniowe Miasteczko Winiarskie – wystawiła się rekordowa ilość winnic!

0
fot. Gniewko Głogowski

Takiego miasteczka nie ma nigdzie indziej! Winobranie to przede wszystkim święto wina! A nie da się tego odczuć bardziej niż w Miasteczku Winiarskim zlokalizowanym na zielonogórskim deptaku, wokół Ratusza.

W tym roku degustować można tam wina z 35 winnic. To rekordowa ilość wystawców w historii Winobrania. W domkach winiarskich możemy nie tylko spróbować i zakupić ich wyroby ale również porozmawiać z winiarzami. To najcenniejsza wartość – taką okazję, większość z mieszkańców ma raz do roku, bez konieczności wyjazdu do winnic. Z każdej rozmowy dowiemy się nie tylko wiele na temat technik winiarskich. Przede wszystkim są to rozmowy pełne pasji, historii życia, poświęcenia. Od tamtego roku w Miasteczku nie odbywają się koncerty i inne wydarzenia muzyczne. Zdecydowanie sprzyja to atmosferze na rozmowy o winie. Chętnie odwiedza to miejsce również Bachus wraz z Bachantkami. Bez wątpienia jest to punkt Winobrania, którego nie można pominąć. Zapraszamy codziennie od godziny 10.00. Winnice w Miasteczku Winiarskim:

Prezentacje winnic: Adam Płoński, Aris, Bachusowe Pole, Cantina, Gostchorze, Hiki, Ingrid, Jakubów, Julia, Katarzyna, Krucza, Kinga, Łukasz, Marcinowice, Marcus, Margaret, Milsko, Miłosz, Mozów, Na Leśnej Polanie, Od Nowa, Pasieka Dziki Miód, Pod
Lipą, Pod Lubuskim Słońcem, Pod Wieżą, Saganum, Saint Vincent, Senator, Stara Winna Góra, Świętej Jadwigi, Trojan, Winnogóra – Winnica w ogrodzie, U Romana, Vae Soli, Żelazny oraz Palmiarnia.

fot. Gniewko Głogowski, Igor Skrzyczewski UM, Bartosz Mirosławski UM:

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ