Winobraniowe konkursy win

0

Na finał Winobrania 2014 jak zawsze czeka nas wyjątkowa „enoatrakcja”. W niedzielę 14 września, w Palmiarni od godziny 10.00 do 15.00, będziecie mogli uczestniczyć w oficjalnym wyborze najlepszych trunków Dni Zielonej Góry 2014.Celem organizowanego od wielu lat konkursu jest oczywiście promowanie tradycji domowego wytwarzania win. Organizatorami są: Urząd Miasta Zielona Góra oraz Fundacja na rzecz Lubuskiego Dziedzictwa „Gloria Monte Verde”.
W konkursie może wystartować każdy, kto chce pochwalić się walorami smakowymi samodzielnie wytwarzanych trunków oraz ma ochotę na „dreszcz” rywalizacji. Oto warunki uczestnictwa w konkursie:
Konkurs przeznaczony jest dla mieszkańców regionu, a także wszystkich miłośników domowych wyrobów winiarskich w kraju, którzy wytwarzają wino amatorsko.
Wina należy dostarczyć w butelce o pojemności 0,75 litra, z dołączoną informacją zawierającą: dane osobowe zgłaszającego, kategorię, rodzaj wina (słodkie, wytrawne itp.), nazwę odmiany czy owocu, lub kilku – jeśli był kupaż, rocznik. Wina można przynieść  osobiście w dniu trwania konkursu, w godzinach 10.00-11.00, lub wysłać do dnia 7 września br. na adres: Biuro Palmiarni, ul. Wrocławska 12, 65-427 Zielona Góra, z dopiskiem Konkurs Win Domowych.
Jeden podmiot może zgłosić trzy wina w danej kategorii.
Udział w konkursie jest bezpłatny. Próbki win biorące udział w konkursie nie są zwracane.

Warunki oceny win:
Kategorie win: gronowe (białe i czerwone) i owocowe.
Komisja sędziowska składa się z minimum 3 osób.
Wina degustowane są „w ciemno” i oceniane w skali 100-punktowej.
Wyniki i nagrody:
Wyniki zostaną ogłoszone w Palmiarni w dniu trwania konkursu.
Zwycięzcy otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Miasta Zielona Góra, Fundację „Gloria Monte Verde” i Sklep Winiarz.pl.

W szczególnych przypadkach komisja może nie przyznać nagrody w danej kategorii lub przyznać nagrody specjalne i wyróżnienia. W przypadku równej ilości punktów głos decydujący posiada przewodniczący komisji. Decyzje komisji są ostateczne. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmiany terminu lub czasu trwania konkursów z przyczyn od nich niezależnych. Wyniki zostaną także opublikowane w Internecie oraz przesłane do prasy branżowej i regionalnej.
Zmieniony (piątek, 15 sierpień 2014).

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ