Winobraniowe derby Zielona Góra – Gorzów czyli Narodowy Dzień Tenisa

0
fot Bartosz Mirosławski UM

Zielona Góra była jednym z czternastu miast w Polsce, gdzie odbyła się kolejna edycja Narodowego Dnia Tenisa, w tym roku połączona ze stuleciem Polskiego Związku Tenisowego.

Na kortach MOSiR przy ul. Sulechowskiej doszło m.in. do derbów Zielona Góra – Gorzów. Naprzeciwko siebie stanęli m.in. Janusz Kubicki i senator Władysław Komarnicki. Za rakiety chwycili też m.in. sportowcy – Piotr Protasiewicz i Lucjan Błaszczyk, ale także inni znani zielonogórzanie, jak choćby artysta kabaretowy Przemek „Sasza” Żejmo z kabaretu Jurki, z którym na żywo rozmawialiśmy na antenie Radia Index w trakcie imprezy.

– Uczę się od pięciu lat. Żałuję, że tak późno. Wspaniała zabawa, wspaniali ludzie. Człowiek czuje, że żyje. Będziemy grać w parze z Robertem Jagiełowiczem przeciwko Lucjanowi Błaszczykowi i Piotrowi Protasiewiczowi. Jestem tu drugi raz na Narodowym Dniu Tenisa. Było bardzo śmiesznie i bardzo fajnie! – Przemek Sasza Żejmo. Na kortach MOSiR tajniki tenisa dzieciom przybliżała Martyna Kubka, wywodząca się stąd reprezentantka Polski. Rozgrywano też eliminacje do tenisowej „Talentiady”, turnieju dla dzieci.

fot. Bartosz Mirosławski UM

źródło: Radio Index
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ