Winobraniowa Strefa Kultury na Dziedzińcu

0

Podczas tegorocznego Winobrania na dziedzińcu Centrum Biznesu działać będzie Strefa Kultury. To miejsce przeznaczone dla wszystkich miłośników alternatywnego spędzenia czasu podczas Dni Zielonej Góry. Inne brzmienia, inny format i nieco odmienny sposób pojmowania winobraniowych imprez. Całość stworzona przede wszystkim z myślą o poszukujących winobraniowej odmienności, ale naturalnie otwarta i gościnna dla wszystkich chętnych. Poniżej szczegółowe informacja na temat przedsięwzięcia oraz program wydarzeń Strefy Kultury.

08.09.2013 Koncert „Pewne podniety Akustyczne”- godz. 20.00
To formacja z kilkuletnim stażem, okrzepła na deskach sceny. Skład wydawało by się tradycyjny: wokal, gitara, bas, perkusja, saksofon, skrzypce, perkusjonalia… a muzyka eksperymentalna! Usłyszeć w niej można wiele gatunków, stylów i inspiracji, od jazzu po punk. Czasem nawet w jednym utworze. Sami muzycy klasyfikują swoją muzykę jako właśnie Punk-Jazz. Bogatość dźwięków, różnorodność i energia. PPA to grupa, która nie mija się z nazwą – Na pewno podniecą akustycznie!!!

08.09.2013 Koncert „Shisha Band” – godz. 20.00
Nazwa wzięła się od jednego z zielonogórskich pubów, gdzie muzycy zostali zaproszeni do zagrania jem session w roku 2008… I jak to na takiej akcji bez ustaleń, prób, jasnej konwencji – ktoś wydaje pierwszy dźwięk i cała reszta jest jego konsekwencją. Grupa w tej formule funkcjonuje do dziś. Nie ma prób, a każdy koncert jest niepowtarzalny. Warto dodać, że skład Shishy to z jednej strony profesjonalni muzycy uznani na polskiej scenie a z drugiej amatorzy samouki, łączy ich muzyczna pasja i konieczność eksperymentowania. Niech rekomendacją będzie niepełny wykaz instrumentów: gitara, bas, perkusja, klawisze, skrzypce, sitar, conga, djembe, kashshi, shaker, kawal, ney, vavedrum, oceandrum, clave, ręce, uszy i serca.

12.09.2013 DiGitaL Collective & Z.G.A.S. godz. 20.00
To grupa soudsystemowych szaleńców. Grają, kręcą i bitują.
DJ: On Ex, Matt, Riffz, Autism_Child, ZAP aka LoopYMonsta, VJ KiddLucky
Na mikrofonach mistrz beatboxu (dwukrotny Polski) Z.G.A.S. Kto zna to kocha, a kto pozna pokocha!

13.09.2013 Diabelsky & Woyas- godz. 20.00
To zielonogórski jazz pod wodzą Starego wilka puzonowego Wojciecha Jaske. Zagrają program „Tribute To Miles & Hendrix”. Jedynie inspiracja i dość dowolna interpretacja tych dwóch mistrzów zaowocowała niezwykle nośnym materiałem. To drugi występ składu, pierwszy na otwarcie X Róże Jazz Festiwal, przyjęty entuzjastycznie, dał olbrzymią dawkę energii do kontynuowania projektu, pierwotnie powołanego do jednego występu. Miesza się tu młodość z jej atrybutami wraz z doświadczeniem i dojrzałością, choć w kategoriach muzycznych braku dojrzałości żadnemu z grających zarzucić nie można!

14.09.2013 „Orkiestra Bębniarska 7 Minut Przerwy” godz. 20.00
7 Minut to byt niezwykły, to nie zespół to coś więcej… Zaczęli grać półtorej roku temu i nie to, że razem, bo przeważnie, właśnie wtedy, po raz pierwszy wydobywali dźwięk z jakiegokolwiek instrumentu. W znakomitej większości nie mieli wcześniej z muzyką nic wspólnego. Po roku zagrali koncert w Piekarni Cichej Kobiety, został nagrany i… wydali płytę! By przybliżyć Orkiestrę posłużę się cytatem z artykułu „Bębnienie tworzy klej społeczny” Justyny Iwanowskiej: „Tworzenie odbywa się nie tylko na poziomie muzycznym, także promocyjnym, artystycznym, dizajnerskim, kulinarnym, szkoleniowym. Inspirują się sobą wzajemnie muzycy, tancerze, fotograf, projektant wnętrz, filozof, psycholog, szkoleniowiec, kreator odzieży, graficzka, terapeutka, uczennica szkoły podstawowej, licealiści i wiele innych. Być może wygląda to trochę utopijnie. Jak twierdzą sami członkowie zespołu, dla równowagi dochodzi do napięć, które stanowią zaczyn dla twórczych rozwiązań. Szacunek dla indywidualności jest tu widoczny w wielu momentach – zarówno w procesie uczenia się, jak i gotowości do podejmowania różnych pozamuzycznych działań. Członkowie grupy czują się w niej bezpiecznie, głównie ze względu na ich wzajemną troskę – zarówno na gruncie muzycznym, jak i życiowym.”
A grają świetnie! Od pierwszego koncertu 11.05.2013 zagrali kilkanaście razy i wiedzą jaki jest najważniejszy dźwięk w muzyce… i co jest najważniejsze w muzyce afrykańskiej!

13-15 września – Gigantyczne scrabble grupy artystycznej z Częstochowy FRiKO i Winobraniowa Czytelnia Książki Zaangażowanej.
Zapraszamy wszystkich uczestników Winobrania do wspólnego wysiłku intelektualnego w atmosferze relaksu. Gigantyczne scrabble wykonane przez artystów z Częstochowy (4 metry x 4 metry) zostaną rozstawione na dziedzińcu Centrum Biznesu. Każdy będzie mógł się przyłączyć do gry i ułożyć słowo. Obok scrabble powstanie Winobraniowa Czytelnia Książki Zaangażowanej, w której odwiedzający będą mogli rozsiąść się wygodnych fotelach i poczytać książki Wydawnictwa Krytyki Politycznej.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ