Winobraniowa scena na Winnym Wzgórzu

0
fot. Marta Blonkowska

Ubiegłoroczna muzyczna nowość przy Zielonogórskiej Palmiarni wyjątkowo spodobała się mieszkańcom. Wizytówka miasta, jaką bez wątpienia są Winne Wzgórza otrzymała wyjątkową muzyczną oprawę. Dzięki instalacji świetlnej, miejsce to widoczne jest w całej Zielonej Górze, zachęcającym tym samym do odwiedzin.

Podobnie jak w ubiegłym roku, na Scenie Winne Wzgórza, usłyszymy przede wszystkim lokalnych DJ-ów. Codziennie od godz. 18.00 Befor Sunset zagra dla nas DJ Hannah. O 20.00 natomiast muzyczne stery przejmą inni zaproszeni DJ. Mamy jednak również pewną niespodziankę. Dzięki Waszym pozytywnym opiniom na temat wydarzeń w tym miejscu zapraszamy na dwa wydarzenia specjalne podczas tegorocznego Winobrania. Będą to koncert zespołu Niemoc – 3 września oraz koncert BASS ASTRAL – 9 września. Koncerty rozpoczną się o godzinie 21.00.

Zielonogórska Palmiarnia zaprasza również serdecznie do korzystania ze specjalnie przygotowanego dla uczestników tych wydarzeń, punktu gastronomicznego.

Partnerem Sceny na Winnych Wzgórzach jest Toyota Zielona Góra.

Niemoc  –  „Notoryczni debiutanci” – mówią sami o sobie z ironią, bo choć trio Niemoc istnieje już 8 lat, to wciąż są określani jako „młodzi zdolni”. Brzmienie zespołu jest połączeniem nowoczesności z nostalgią lat 80-tych i 90-tych. Energetyczne gitary i dynamiczne syntezatory to ich znak rozpoznawczy, o czym najlepiej przekonać się na koncertach. Niemoc wystąpiła m.in. na Openerze, węgierskim Sziget, OFF Festivalu, Nowej Muzyce, Spring Breaku, Męskim Graniu oraz supportowała m.in. M83 i Kamp!. W sieci można znaleźć ich sesje nagrywane m.in. dla Boiler Room, Sofar Sounds czy Pegaza. Pod koniec zeszłego roku wydali płytę „Kilka Najlepszych Dni w Życiu”, na którą zaprosili wspaniałych gości: Kachę (Coals), Joannę Longić (Tęskno), Misię Furtak, Michała Wiraszko (Muchy) i Próżnię.

 

Bass Astral – Jakub Tracz, producent muzyki elektronicznej, artysta związany z Krakowem.

Muzyczną karierę rozpoczął w 2010 oku jako basista w rockowych zespołach Clock Machine i Cinemon, z którymi nagrał 5 płyt. W 2015 roku przyjął pseudonim Bass Astral i utworzył duet Bass Astral x Igo, dzięki któremu dał się poznać szerokiej publiczności oraz został doceniony w środowisku muzycznym. Zespół wydał 3 płyty, zagrał koncerty dla tysięcy fanów oraz na znaczących polskich festiwalach. Dwa pierwsze krążki zespołu ‚Discobolus’ i ‚Orell’ uzyskały status złotej płyty. W październiku 2021 duet oficjalnie zakończył działalność a Bass Astral w pełni oddał się solowej twórczości. W kwietniu 2022 ukazał się jego debiutancki album ‚Techno do miłości’ nakładem Mystic Production. Aktualnie pracuje nad kolejnym wydawnictwem ‚Muzyka Taneczna’ oraz pobiera nauki w nurcie klasycznej edukacji muzycznej. Wśród swoich ulubionych twórców wymienia takich artystów jak Nicolas Jaar, Avicii, Flume, Nils Frahm czy John Frusciante.

Bass Astral o ‚Techno do miłości’:
„Wsłuchaj się w zupełnie nowy rozdział muzycznych historii, które od blisko 7 lat opowiadam polskim słuchaczom.
Kompozycje układane aby poruszać emocje, sprawiać radość i ożywiać wyobraźnię.
Romantyczne i mocno basowe beaty łączę coraz częściej z brzmieniem klasycznego pianina.
Szukam muzyki przyjemnej dla zmysłów, a jednocześnie zaskakującej i nieprzewidywalnej.
Tworzę piosenki do tańczenia, lubię melodie i refreny, które zapadają w pamięć.
Przy pracy nad tym albumem zaprosiłem do współpracy bliskich mi muzyków, z różnych stron świata i gatunków, aby wydobyć te najlepsze. Gram nieprzerwanie od 14 roku życia i jest to z pewnością miłość.”

 

Program ogólny sceny na Winnym Wzgórzu przy Palmiarni Zielonogórskiej:
3.09 (sobota):
21.00 Niemoc
4.09 (niedziela):
20.00 DJ Runo
5.09 (poniedziałek):
20.00 DJ Gleba
6.09 (wtorek):
20.00 DJ Neogen
7.09 (środa):
20.00 DJ Lepiey
8.09 (czwartek):
20.00 DJ Drake
9.09 (piątek):
21.00 BASS ASTRAL
10.09 (sobota):
20.00 DJ Blackbeard
Oficjalna strona: www.winobranie.zgora.pl
Oficjalny facebook: https://tiny.pl/wmhwl
Oficjalne wydarzenie: https://tiny.pl/wmh4h
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ