Winobraniowa scena na Placu Teatralnym

0
fot. Igor Skrzyczewski

Jest nam ogromnie miło poinformować, że w tym roku wracamy do tradycji drugiej sceny – grającej dłużej, więcej i jeszcze bardziej różnorodnie! Znalazła ona swoje nowe miejsce – na Placu Teatralnym, oddając tym samym przestrzeń przy Ratuszu winiarzom, którzy z wielkim zaangażowaniem i pasją mogą teraz opowiadać o przygotowywanych przez siebie wyrobach, a do sprawdzenia tego serdecznie zachęcamy.

Artyści którzy wystąpią na scenie to w dużej mierze muzycy związani z Zieloną Górą. Usłyszymy zespoły, które zwyciężyły w plebiscycie WyGRAJ To! Będzie rockowo, hip hopowo ale również ludowo.

Codziennie o godz. 20.00 na Scenie przy Placu Teatralnym pojawią się znani artyści z kraju ale również zagranicy – w niedzielę 4 września zaplanowaliśmy koncerty muzyków z Ukrainy, na które serdecznie zapraszamy wszystkich Ukraińców przebywających w naszym mieście.

Scena na Placu Teatralnym „grać” będzie od godziny 17.00. W dni weekendowe zaplanowane są również pokazy taneczne, sportowe czy śpiewacze, te od 14.00. W piątek oraz obie soboty wraca Dyskoteka, tym razem Bardzo Dorosłego Człowieka, tak lubiana przez fanów tańców pod chmurką.

 

>>> SZCZEGÓŁOWY PROGRAM <<<

 

3.09

17.00 PRCTML

„PRCTML, czyli lokalny kolektyw w składzie: some1, michal.ly, no!sy, mlody chlopiec, kzu. Od około trzech lat pod tym szyldem poruszają się w trapowych oraz hyperpopowych klimatach. Poszczególni członkowie mają na swoim koncie sporo singli oraz kilka projektów digitalowych złożonych w płyty.”

 

 

18.30 Buras x Mekso

Buras – raper i działacz związany od początku z kulturą hip-hop w Zielonej Górze. Współzałożyciel takich zespołów jak Uptown, Zachodnia Strona, Wbita na Bita, Idyla Vinyla. Przy pomocy swoich niebanalnych tekstów Buras zabiera Cię w muzyczną podróż i zmusza do myślenia. To chwila refleksji nad tym kim jesteśmy, co robimy i co jest dla nas ważne.

 

 

20.00 Miętha

Miętha to duet, tworzą go raper Skip i producent AWGS. Artyści znają się pół roku i tyle trwało napisanie i nagranie ich debiutanckiej płyty „Audioportret”. Zespół oferuje świeże, charakterystyczne i organiczne granie, wzbogacone zaskakującymi jak na krótki staż sceniczny możliwościami wokalnymi Skipa. Obaj muzycy dostarczali wspólny, spójny i komplementarny materiał, pretendujący zdaniem Asfaltu do debiutu roku 2019. Przy płycie pomagali: Moo Latte (gościnnie na instrumentach w kilku utworach), oraz ENZU (mix i mastering).

AWGS: „Chcieliśmy razem stworzyć projekt, który wzbogaci obecną glebę muzyczną i zainspiruje ludzi do śmielszych eksperymentów sonicznych. Jest to dźwiękowa transmisja powstała z przyjaźni, długich rozmów w studio, litrów kawy i słoików pełnych ziół”.

 

 

 

4.09

17.00 The Voice Senior

Kwartet „Lepiej późno niż wcale” –  zespół tworzą doświadczeni muzycy i wokaliści. Historia zespołu jest dość krótka. Tak o niej pisze Lech Sawicki: Nudząc się w przerwie covidowej poprzedniej zimy wpadłem na pomysł, aby odświeżyć stare wypróbowane kontakty i wspólnie pośpiewać. Podzwoniłem po znajomych – Bożenka i Ola bez dłuższego namysłu chętnie przystąpiły do współpracy, Benek był na miejscu. Wybór takich a nie innych osób był nieprzypadkowy bowiem chodziło o głosy poruszające się w różnych skalach. Po głowie chodził mi kwartet wokalny śpiewający w stylu „The Manhattan Transfer”. I tak Bożenka obsadza sopran, Ola alt, Benek tenor a ja baryton. Na którejś z prób zaproponowałem nazwę „Lepiej Późno Niż Wcale” która została przyjęta. W międzyczasie uzmysłowiliśmy sobie, że wszyscy jesteśmy „pełnoletni” i kwalifikujemy się wiekowo do programu THE VOICE SENIOR, nagraliśmy zatem roboczo pierwsze dwa kawałki i wysłaliśmy zgłoszenie, które ku naszemu zaskoczeniu zostało przyjęte. Tak więc z pośród oszałamiającej liczby prawie tysiąca zgłoszeń zostaliśmy przyjęci do wąskiej ok. 40 osobowej ekipy uczestników programu. Jedno jest pewne – niezależnie od naszej drogi w programie, po jego zakończeniu zamierzamy dalej razem śpiewać.

Skład zespołu:
Aleksandra Matusiak-Kujawska, Bożena Wesołowska, Bernard Łyżwiński, Lech Sawicki

 

 

 

18.30 Medorkestra

MEDORKESTRA – Zespół  istnieje od 17 lat. Repertuar zespołu to między innymi klasyczne utwory ukraińskiej, łemkowskiej, bojkowskiej i światowej muzyki współczesnej, które wytrzymały próbę czasu i wciąż cieszą serca fanów ceniących dobrą muzykę.

Skład zespołu: Olieg Pshyk, Marija Stokolias (śpiew), Eugienij Szelest (trąbka), Iwan Gospodarec (perkusja), Iwan Lochmaniuk (gitara basowa), Jurij Melnyk (instrumenty kiawiszowe), Sergij Gurin (gitara)

 

 

20.00 The Ukrainian Folk

The Ukrainian Folk to folk-rockowa formacja powstała we Lwowie w 1990 r. Cieszy się popularnością wśród wielbicieli ukraińskiej muzyki folkowej od wielu lat. W 2001 roku zmienił się skład, co pomogło w ożywieniu brzmienia. W tym samym roku artyści wydali płytę pt. „Nie zapominaj”.

Grupa zdobyła mnóstwo fanów. Kolejne wydawnictwo pt. „15 lat minęło” zostało zaprezentowane w 2005 roku z okazji jubileuszu 15-lecia działalności. Dzięki swojej pasji The Ukrainian Folk stał się jednym z najbardziej uznawanych zespołów tworzących ukraiński folk-rock.

Ekipa rozgrzewała publiczność nie tylko w Polsce, ale także za granicą, m.in. w Rosji, Austrii, Niemczech, Francji, Czechach i na Ukrainie. W 2010 roku grupa nagrała kolejną płytę – „Mriji”. Na jej repertuar składają się ukraińskie piosenki ludowe w autorskiej aranżacji, jak również utwory własne. Skład mogliśmy podziwiać w 10. edycji programu „Must Be The Music”.

 

 

 

5.09

15.30 Orkiestra Symfoniczna Państwowej Szkoły Muzycznej w Zielonej Górze

Orkiestra Symfoniczna PSM, to zespół złożony z uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej II st. W Zielonej Górze. Repertuar zespołu to przeboje muzyki klasycznej, filmowej, a także rockowej. Na codzień orkiestra pracuje pod batutą dwóch dyrygentow, M. Ogarka i Marka Siwki.

 

 

17.00 Fajna Ferajna

Fajna Ferajna to kilkunastoosobowa grupa młodych ludzi z Wiechlic, grających muzykę folkową. W poszukiwaniu twórczych inspiracji zespół sięga do  polskiej i łemkowskiej  muzyki ludowej. Fajna Ferajna ma na swoim koncie  sukcesy  na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym, m. in. dwukrotnie zwycięstwo na Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie, I miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Ekologicznej w Legnicy,  Ogólnopolskich Spotkaniach z Piosenką Żeglarską i Turystyczną w Żaganiu. Zespół reprezentował kraj na Polsko-Niemieckich Targach Młodzieży JUNG LIVE we Frankfurcie nad Odrą a także brał udział w obchodach 60 rocznicy akcji „Wisła” w Kijowie.

Przygoda z piosenkami  Marka Grechuty zaowocowała udziałem w finale „Grechuta Festival” organizowanym w Krakowie.

W październiku 2012 roku Ferajna zdobyła „ZŁOTĄ ŁÓDKĘ” na II Międzynarodowym Festiwalu Twórczości Młodych „Folkowe Inspiracje” w Łodzi. Zespół nagrał  również  kilka  audycji radiowych oraz był  gościem TVP w programie „Kawa czy herbata”. Kilkakrotnie młodzi artyści występowali w Niemczech i na Ukrainie. Fajna Ferajna jest również pomysłodawcą i realizatorem wielu projektów społeczno-kulturalnych.

 

 

18.30 Day After Day

Łączny staż sceniczny muzyków Day After Day wynosi ponad 100 lat!!! Zatem, w ich dźwiękach można usłyszeć sporo muzycznej dojrzałości oprawionej szczyptą spontanicznej energii jaka (nadal!!) drzemie w członkach zespołu.

Pierwotny skład stworzyli muzycy znani z zespołu Ćeńas Eclectrics – Andrzej Szymerowski, Andrzej Znamirowski, Jarek Gil, do których dołączyli Marcin Przygoński i Mariusz Bednarski. We wrześniu 2012 stanowisko basisty przejął Marek Styk. Rok później zespół wszedł do studia, a w grudniu 2013 ukazała się płyta demo „Down The Road”, zawierająca 5 autorskich kompozycji i utwór Jimiego Hendrixa „Manic Depression”. W kolejnych latach zespół prezentował się na licznych festiwalach bluesowych i rockowych. We wrześniu 2017 roku zespół opuścił Andrzej Szymerowski a jego miejsce za bębnami przejął Piotr Walorski, niezwykle doświadczony muzyk scen bluesowych.

W roku 2019 zespół zawiesił swoją działalność, jednak siła wspólnego grania blues-rocka była tak wielka, że muzycy wrócili na scenę w roku 2021 koncertem na festiwalu FOSA BLUES w Świebodzinie, gdzie za perkusją ponownie zasiadł Andrzej Szymerowski. Zespół został niezwykle gorąco przyjęty przez zgromadzoną festiwalową publiczność, co dodało im dalszej energii do wspólnego grania. Pod koniec roku 2021, stery bassmana zespołu przejął Michał Nienadowski, niezwykle utalentowany muzyk młodego pokolenia. W tym składzie zespół szybko wspiął się ponownie na muzyczne wyżyny grając zarówno standardy blues-rockowe, ale przede wszystkim – własne kompozycje. Day After Day koncertował na wielu scenach w zachodniej Polsce, m.in. w Zielonej Górze, Gorzowie Wlkp., Poznaniu, Świebodzinie, Łęknicy, Żarach, Gubinie w ramach Dni Województwa Lubuskiego,  Winobrania, Bachanaliów, Gitarowego Mostu, oraz w klubach: Piwnica Artystyczna Kawon, 4 Róże dla Lucienne, Alligator, Harlem Club, Piekarnia Cichej Kobiety. Dwukrotnie prezentował się na scenach Winobrania, w roku 2011 oraz 2014. Repertuar Day After Day stanowią przede wszystkim autorskie kompozycje oraz covery takich wykonawców jak Allman Brothers Band, Stevie Ray Vaughan, Robben Ford, Lynyrd Skynyrd.

 

 

20.00 Meek Oh Why?

Autor tekstów, wokalista i trębacz. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. W twórczości Meek, Oh Why? słuchacz odnajdzie dwa, z pozoru przeciwstawne, pierwiastki: tętniące życiem miasto, młodość we współczesnym ujęciu, komentarz do aktualnych zjawisk i wydarzeń, ale także elementy romantyzmu, liryki i myśli utopijnej. Meek, Oh Why? zadebiutował w 2015 roku minialbumem „Księżniczka i buc”, który ukazał się nakładem kultowego wydawnictwa Asfalt Records. W 2016 roku wytwórnia wydała kolejny album Meek, Oh Why? „Miło było poznać”. „Rękopisy nie płoną” (EP, 2017 rok) oraz „Płyta rodzaju” (self- publishing, 2018 rok) to kolejne wydania artysty, które spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem krytyków i publiczności. Prawdziwym przełomem dla zespołu okazał się wydany w 2019 roku album „Zachód” (wyd. Asfalt Records), na którym gościnnie w tytułowym utworze wystąpiła Sarsa oraz trio Hyper Son. W warstwie muzycznej obecne są zarówno dobrze znane słuchaczom synthowe brzmienia, jak i elementy hip-hopu przeplatane jazzowymi improwizacjami, które tworzą spójną i energetyczną całość. 11 marca 2022 roku artysta odsłania przed publicznością czwarty studyjny album zatytułowany “Offline”.

 

 

 

6.09

17.00 Chuda Wiedźma

Chuda Wiedźma – autorka tekstów, kompozycji, aranżacji oraz wizualizacji. Na scenie łączy muzykę elektroniczną z elementami performance’u. Pseudonim artystyczny został wzięty z tytułu jednej z jej piosenek. Klimat jaki wyłania się z jej muzyczno-lirycznych opowieści jest melancholijny, poetycki, ale zarazem ironiczny i prowokacyjny. Bawi się słowem, a muzycznie lawiruję pomiędzy szeptem, a erupcją wulkanu. Towarzyszy jej Jadwiga Macewicz, jako drugi głos.

 

 

18.30 Rademenez

Rademenez Band to pięcioosobowy zespół, którego inicjatorem był Rademenez. Wydając swój debiutancki album postanowił zagrać go premierowo z muzykami na żywo.

Rademenez Band tworzą: Przemysław Kińczyk (gitara), Witold Domański (perkusja), Eryk Nowak (instrumenty klawiszowe), Marek Styk (gitara basowa), Rademenez ( frontman) + występująca gościnnie Jadwiga Macewicz (wokalistka).

Wspólnie zagrali kilkanaście koncertów, a ich repertuar bazuje na muzyce rap. Rockowe brzmienie oraz rapowe flow Rademeneza to idealne połączenie, które mocno wpada w ucho. Podczas koncertu zespół gra utwory z „Płyty Dziewięć Żyć Siedem Życzeń”, nowe single z zbliżającego się drugiego albumu Rademeneza oraz freestyle’owe improwizacje.

 

 

20.00 Farben Lehre

Brawurowa i energetyczna formacja FARBEN LEHRE powstała we wrześniu 1986 roku. Od tamtego czasu na bogatą dyskografię kapeli składa się 14 płyt studyjnych, 6 DVD oraz liczne kompilacje. Od wielu lat zespół bardzo dużo koncertuje zarówno w Polsce, jak i za granicą. Na swoim koncie płoccy muzycy mają występy u boku tak znaczących formacji jak the Exploited, Die Toten Hosen, New Model Army, Toy Dolls, U.K.Subs, G.B.H., Vibrators czy Dritte Wahl. Od 2004 roku FARBEN LEHRE był pomysłodawcą oraz jednym z głównych wykonawców trasy koncertowej Punky Reggae live, która rokrocznie odwiedzała kilkadziesiąt klubów w większości dużych polskich miast, a w 2018 roku – po kilku latach przerwy – ponownie powróciła na polską mapę koncertową. Żywiołowe koncerty zawsze grane „na 100%”, to bez wątpienia znak rozpoznawczy kapeli z Płocka. Od blisko dwudziestu lat zespół gra blisko sto koncertów rocznie i wciąż aktywnie udziela się na wielu scenach naszego kraju oraz poza jego granicami. W 2021 roku zespół świętuje swoje 35 urodziny i  tej okazji na wiosnę ukazały się takie wydawnictwa jak: CD „Pieśni XX wieku”, winyl+dvd „Akustycznie” oraz winyl+cd-split „Farben Lehre & Sexbomba”, a jesienią pojawi się dwupłytowy album „Friends For Friends”, na którym 35 zaprzyjaźnionych zespołów wykona własne wersje kawałków FARBEN LEHRE. W koncertowej setliście pojawiają się liczne jubileuszowe niespodzianki, zatem można śmiało powiedzieć, że kwartet z Mazowsza absolutnie nie zwalnia tempa!    

Muzyka FARBEN LEHRE jest energiczna, melodyjna, pełna radości grania i wolna od kompleksów. Ostre, aczkolwiek przystępne dźwięki oraz garść szczerych słów stanowią próbę duchowego porozumienia się z drugim człowiekiem. Najważniejsze utwory to „Ali-Baba”, „Anioły i demony”, „Dobranoc”, „Ferajna”, „Handel”, „Helikoptery”, „Judasz”, „Matura”, „Nierealne ogniska”, „Przebudzenie”, „Spodnie z GS-u”, „Stacja Wolność”  czy „Terrorystan”.

FARBEN LEHRE (skład):
Wojtek Wojda – wokal, teksty
Konrad Wojda – gitara, wokal
Filip Grodzicki – gitara basowa
Gerard Klawe – perkusja

 

 

 

7.09

17.00 Jackie Kozz Rock Band

Zespół powstał 5-6 lat temu. Jest to projekt gubińsko-zielonogórski oraz ukraiński (poprzez współpracę z perkusistą z Ukrainy).

Na koncie ma wiele lokalnych koncertów również podczas Winobrania.

W 2018 zarejestrowali i wydali własnym sumptem 7 utworową minipłytę o tytule –„Krótki zapis emocji…”

 

 

18.30 Atawizm

ATAWIZM powstał w Zielonej Górze w listopadzie 2019 roku. W twórczości zespołu słychać inspirację różnymi gatunkami muzycznymi. Muzycy ATAWIZMU łączą elementy rocka progresywnego, piosenki literackiej i muzyki klasycznej. Stawiają na autorską twórczość opartą o teksty Zosi Ścigaj i muzykę Zosi oraz Zespołu, jednak lubią nawiązywać również do utworów innych wykonawców. Sekcja rytmiczna, którą tworzą Lech Popławski (gitara basowa) i Mateusz Kamiński (perkusja) współgra z brzmieniem skrzypiec Weroniki Lenart i wokalem oraz gitarą Zosi Ścigaj. Od początku istnienia, ATAWIZM wspiera swymi koncertami WOŚP i akcje charytatywne. Zespół zagra autorski materiał, jednak pojawią się również dwie lub trzy znane niespodzianki innych autorów.

 

 

20.00 Linia Nocna

Linia Nocna to duet istniejący od 2017 roku. W tym czasie zespól wydał 2 albumy studyjne: nominowany do Fryderyków debiutancki „Znikam na chwilę” oraz w limitowanym i ekskluzywnym nakładzie „Szepty i dropy”. Zagrał także na najważniejszych festiwalach muzycznych w Polsce m.in.: Opener Festival, Kraków Music Live Festival, Męskie Granie, Salt Wave Festiwal, Edison Festival, Co jest grane, a także kilkadziesiąt autorskich koncertów w duecie i w powiększonym składzie instrumentalnym.

2022 rok zespół rozpoczyna mocnym otwarciem muzycznym- premierą singla „Ballada do płakania w aucie, który jako krótki fragment, stał się najpierw bardzo popularny w serwisie Tiktok.

Duet Linia Nocna tworzą:
Monika Mimi Wydrzyńska- wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów i trenerka wokalna. Czterokrotnie nominowana za swoją pracę autorską do Fryderyków. Współpracuje m.in. z Roksaną Węgiel, Alicją Szemplińską, Lanberry, Sound’n’Grace, Marcinem Sójką.
Mikołaj Trybulec- producent, kompozytor, multiinstrumentalista. Producent wielu utworów „eurowizyjnych” dla takich krajów jak Czechy, Hiszpania, Austria. Współpracuje z wieloma Artystami w kraju (Smolasty, Qry, Viki Gabor) i za granicą (Oliver Heldens, Laidback Lucke, Duncan Laurence). Od 2021 tworzy z sukcesem autorski projekt pod pseudonimem Tribbs.

 

 

 

8.09

17.00 Concussion

Zespół Concussion składa się z 4 osób w wieku 13-16 lat.
Wokal – Kiara Harasimiuk
Gitara – Jędrzej Balcerek
Bas – Oliwer Juszczak
Perkusja – Aleksander Kwietniowski

W pełnym składzie grają od kwietnia tego roku. Na razie nie mają własnego repertuaru i grają covery – głównie rockowe ale często sięgają też np. po metal czy funk. Są uczniami szkoły muzycznej Yamaha. Spotykają się w salce, którą mają w garażu domu w Wilkanowie.

 

 

18.30 Roadhouse

Roadhouse to młode lubuskie trio, które przeniesie nas do lat świetności rocka, poprzez swoje pełne energii, klimatyczne, vintage’owe rockandrollowe show, składające się zarówno z autorskich kawałków, jak i coverów klasyki rocka oraz improwizacji. Zespół powstał w 2018 roku, a jego skład przechodził różne zmiany, w wyniku czego z pierwotnego składu został tylko założyciel, gitarzysta i wokalista Szymon Jurkowski, a skład uzupełniają perkusista Tomek Wójtowicz oraz basista Hubert Mazurek. Muzykę Roadhouse wyraźnie cechują inspiracje takimi zespołami jak Led Zeppelin, The Beatles, KISS, AC/DC, Aerosmith, The Rolling Stones, Cream, etc.

 

 

20.00 Rubens

Rubens funkcjonuje od lat w branży muzycznej jako uznany gitarzysta i songwriter. Na co dzień zasila zespół Darii Zawiałow jako gitarzysta. Jest współtwórcą wielu polskich hitów, między innymi „Złoto” Mroza. W latach 2020-2021 był częścią „Męskie Granie Orkiestra” i występował na trasie Męskie Granie. Podczas pandemii, kiedy wstrzymano koncerty, zaszył się w domu i zaczął tworzyć piosenki na własne konto.

Stworzył materiał niebanalny, alternatywny z naleciałościami Arctic Monkeys,Tame Impala czy ukochanego Radiohead. 8 kwietnia ukazała się debiutancka EPka „ Wynoszę się „ a promujący ją singiel Wszystko OK podbił listy przebojów.

Rubens do self-made man z krwi i kości. Wszystkie piosenki, które znalazły się na mini-albumie zostały napisane, skomponowane i wyprodukowanego przez niego samego.

 

 

 

9.09

17.00 The Epilogue

The Epilogue powstało w swojej pierwszej formie w roku 2020. W obecnym składzie zespół występuje od 2021.

The Epilogue – młody, jazz-rockowy zespół z Zielonej Góry. Tworzą go trzy różne charaktery, lecz łączy jedna wspólna pasja – muzyka. Działają w naszym województwie, choć grają dużo również w innych częściach Polski – Pomorzu czy Wielkopolsce. Współpracują z licznymi muzykami i prowadzą owocną współpracę z Zielonogórskim Ośrodkiem Kultury, zostając np. laureatami jego młodzieżowego festiwalu piosenki. Razem tworzą silny skład, który stale poszukuje w nowych gatunkach.

Kuba Kolanko – instrumenty klawiszowe, wokal
Aleksander Bohatkiewicz – gitara basowa
Dariusz Ratkowski – perkusja

 

 

18.30 Gra Sów

Zespół GRA SÓW to zespół poznański. Tworzy muzykę określaną jako rock alternatywny / pop-rock. Teksty ich piosenek są zawsze w języku polskim. Autorem wszystkich tekstów oraz muzyki jest Kamil Meler. Grupę tworzą:
Kamil Meler (wokal oraz gitary)
Marta Wołczecka (gitara elektryczna)
Tomasz Dopierała (gitara basowa)
Max Wolff (perkusja)

Zespół powstał w 2017 roku, ale mamy już na swoim koncie sukcesy:
– zostali jedynym zespołem laureatem na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej im. Jacka Kaczmarskiego w Poznaniu (2018)
– zajęli pierwsze miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu dla Młodych Zespołów „GettingOut” w Gorzowie Wlkp (2018). Nagroda pieniężna z tego festiwalu pozwoliła im na nagranie pierwszej płyty długogrającej.
– w roku 2020 w ramach szczecińskiego przeglądu dla młodych zespołów „Garaże” zaliczono ich do 4 najlepszych nowych zespołów w Polsce (na 96 zespołów zgłoszonych)
– w roku 2021 w ramach projektu „Szczęśliwa 13” organizowanym przez miasto Poznań zaliczono ich do 13 najlepszych zespołów muzycznych z Poznania (na 262 zgłoszonych zespołów). Owocem tego projektu będzie płyta wydana przez wytwórnię Kayax, na którym właśnie znajdzie się ich piosenka.

 

 

20.00 Kora Tribute

Projekt „Kora Tribute” został zainicjowany przez Teatr Muzyczny „The Droshkoov Theathre” w Zielonej Górze, jako produkcja własna teatru. Jednak spektakularny sukces i duże zainteresowanie publiczności sprawiło, że artyści współtworzący tenże projekt postanowili powtórzyć koncert poza murami TDT i zaprezentować się szerszej publiczności. „Kora Tribute” jest złożeniem hołdu legendzie polskiego rocka, wspaniałej, charyzmatycznej artystce, jaką była Olga Sipowicz (wcześniej Ostrowska i Jackowska ). W trakcie 70 minutowego show, muzycy zaprezentują największe przeboje, z których zasłynął zespół MAANAM w latach 1976-2008. W rolę Kory wcieli się zielonogórska wokalistka Kasia Pusowska, a towarzyszyc jej będą znakomici muzycy, połowicznie członkowie zespołu „Cadillac”, jak Zenon Chodorowski ( gitara ) i Marek Kieloch (perkusja), a także Janusz Lewandowski ( gitara basowa ) i Szymon Rauchut (gitara).

 

 

 

10.09

16.30 Lubuskie Konfrontacje Artystyczne

Lubuskie Konfrontacje Artystyczne to cykl wydarzeń adresowanych do dzieci i młodzieży szkolnej województwa lubuskiego, realizujących swoje twórcze zainteresowania w następujących dziedzinach sztuki: recytacja, teatr, taniec, piosenka, fotografia, film, muzyka oraz plastyka.
LKA organizowane są przez 34 ośrodki kultury z województwa lubuskiego, przynależące do Zrzeszenia Lubuskich Instytucji Kultury.
Laureaci tegorocznych finałów wojewódzkich Lubuskich Konfrontacji Artystycznych w dziedzinach takich jak: Taniec, Piosenka oraz Recytacja zaprezentują się na winobraniowej scenie.

 

 

20.00 Zalia

Zalia, czyli Julia Zarzecka, 21-letnia wokalistka i kompozytorka. Kolorowa i wyrazista postać z mocnym soulowym głosem. W jej piosenkach słychać wyraźne wpływy indie popu oraz jazzu, a w jej głośnikach często rozbrzmiewa Jorja Smith, beene czy beabadoobee. Julia najwięcej inspiracji czerpie z dużych miast, ich społeczności i różnorodności. Wchodząc do jej świata znalazłbyś się w londyńskim klubie jazzowym w stylu Wesa Andersona na wieczornym jam session pełnym artystów.

Julia od zawsze łączy swoje życie z muzyką. Jako mała dziewczynka sama poprosiła mamę o zapisanie do szkoły muzycznej, a aktualnie kończy Państwową Szkołę Muzyczną im. F. Chopina w Warszawie oraz studiuje Vocal performance and Songwriting na BIMM institute w Londynie. Po drodze brała udział w wielu projektach muzycznych m. in. Liczne warsztaty jazzowe, programy telewizyjne czy własny zespół muzyczny.

Od 2020 roku zaczęła sama wydawać swoją muzykę, a drugi wypuszczony przez nią singiel „sierpień” trafił na playlistę najczęściej udostępnianych utworów w Polsce „Viral 50 – Polska Spotify”. Od tamtej pary każda kolejna wydana piosenka cieszy się dużą popularnością i odbiorem wśród słuchaczy. W 2021 roku Zalia jako jedna z 6 artystów w Polsce została wyróżniona w programie RADAR Polska dla wschodzących lokalnych artystów Spotify. Nowo wydany singiel „bezsensownie” złapał ogromny rozpęd trafiając m. in. trzy razy na pierwsze miejsce poplisty RMF FM oraz osiągając 9 miejsce wśród najczęściej granych piosenek w Polsce wg AirPlay – ZPAV.

 

Program ogólny sceny na Placu Teatralnym:
3.09 (sobota):
17.00 PRCTML
18.30 Buras x Mekso
20.00 Miętha
4.09 (niedziela):
17.00 The Voice Senior
18.30 Medorkestra
20.00 The Ukrainian Folk
5.09 (poniedziałek):
15.30 Orkiestra Symfoniczna Państwowej Szkoły Muzycznej w Zielonej Górze
17.00 Fajna Ferajna
18.30 Day After Day
20.00 Meek Oh Why?
6.09 (wtorek):
17.00 Chuda Wiedźma
18.30 Rademenez Band
20.00 Farben Lehre
7.09 (środa):
17.00 Jackie Kozz Rock Band
18.30. Atawizm
20.00 Linia Nocna
8.09 (czwartek):
17.00 Concussion
18.30 Roadhouse
20.00 Rubens
9.09 (piątek):
17.00 The Epilogue
18.30 Gra Sów
20.00 Kora Tribute
10.09 (sobota):
16.30 Lubuskie Konfrontacje Artystyczne
20.00 Zalia

 

Oficjalna strona: www.winobranie.zgora.pl
Oficjalny facebook: https://tiny.pl/wmhwl
Oficjalne wydarzenie: https://tiny.pl/wmh4h
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ