Dni Zielonej Góry, to czas kiedy zmienia się organizacja ruchu drogowego w ścisłym centrum miasta. Warto więc zapoznać się z wytycznymi organizatorów, aby móc sprawnie poruszać się po mieście.

Centrum Biznesu Spółka z o.o. w Zielonej Górze, informuje o zamknięciu ulic i placów w związku z obchodami Dni Zielonej Góry – Winobranie 2020 r.

  1. W dniach 01.09. – 16.09.2020 r. – Plac Bohaterów i parking pod Centrum Biznesu oraz ulice Plac Bohaterów, Kazimierza Wielkiego (od galerii do ulicy Plac Bohaterów) i Alei Niepodległości (od ul. Plac Bohaterów do ul. Bankowej) – w związku z działaniami parku rozrywki.

  2. W dniach 01.09. – 16.09.2020 r. – Plac Bohaterów, Aleja Niepodległości (od ulicy Kupieckiej do ulicy Bankowej), dr Pieniężnego (od ul. Kazimierza Wielkiego do końca budynku muzeum), Kupiecka, Żeromskiego, Mickiewicza (od ul. Żeromskiego do ul. Mariackiej), Stary Rynek, Pod Filarami – w związku z organizacją i przeprowadzeniem Jarmarku Winobraniowego.

  3. W dniu 05.09.2020 r. od godz. 17:00 do godz. 21:30 – częściowo ulica Bohaterów Westerplatte (od ul. Ułańskiej do ul. Kupieckiej), od godz. 18:45 do godz. 21:30 – ulice Bohaterów Westerplatte, Ułańska, Al. Niepodległości, Bankowa, Chrobrego, Plac Matejki, Drzewna, Plac Pocztowy, Jedności, Reja, Wojska Polskiego – w związku z organizacją 35 Nocnego Biegu Bachusa.

  4. W bezpośrednim sąsiedztwie imprez winobraniowych będą funkcjonowały następujące parkingi samochodowe: przy Gazowni, przy Filharmonii Zielonogórskiej, przy ulicach Kasprowicza, Ciesielskiej, Kupieckiej, Drzewnej, Chopina oraz Niepodległości (od Bankowej do Ułańskiej).

  5. Autokary wycieczkowe będą mogły korzystać z parkingu przy Palmiarni oraz parkingu pod Centrum Rekreacyjno-Sportowym przy ulicy Sulechowskiej (przez cały okres Winobrania).

  6. Winobusy będą rozpoczynały kursy z zatoczki autobusowej przy Placu Powstańców Wielkopolskich (przy Filharmonii Zielonogórskiej).

  7. Postój TAXI z Placu Bohaterów w dniach 01.09. – 17.09.2020 r. zostaje przeniesiony na tymczasowy postój zlokalizowany przy ulicy Bankowej (3 stanowiska).

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ