Dni Zielonej Góry, to nie tylko czas nieskrępowanej zabawy, atrakcji winnych, kulinarnych, muzycznych i wielkiego świętowania. To także standardowo czas zmian komunikacyjnych, wynikających z organizacji największego święta wina w Polsce.

Spółka Centrum Biznesu, jako jeden z organizatorów Winobrania wydała właśnie specjalny komunikat informacyjny, dotyczący zamknięcia ulic i placów w związku z organizacja Winobrania 2016.

1. W dniach 31.08. – 12.09.2016 r. – ulice: Stary Rynek, Pod Filarami, Jana Sobieskiego (od ul. Stary Rynek do ul. Lisowskiego), Kasprowicza oraz Plac Powstańców Wielkopolskich – w związku z przygotowaniem i przeprowadzeniem imprez na Scenie Winobraniowej, scenie Miasteczka Winiarskiego i w Miasteczku Winiarskim.
2. W dniach 31.08. – 14.09.2016 r. – Plac Bohaterów i plac pod Centrum Biznesu oraz ulice Plac Bohaterów, Kazimierza Wielkiego (od galerii do ulicy Plac Bohaterów) i Alei Niepodległości (od ul. Plac Bohaterów do ul. Bankowej) – w związku z działaniami parku rozrywki.
3. W dniach 31.08. – 12.09.2016 r. – Plac Bohaterów, Aleja Niepodległości (od ulicy Kupieckiej do ulicy Bankowej), dr Pieniężnego (od ul. Kazimierza Wielkiego do Alei Niepodległości), Kupiecka, Żeromskiego, Mickiewicza (od ul. Żeromskiego do ul. Lisowskiego), Stary Rynek, Pod Filarami, Mariackiej, parking przy ul. Ciesielskiej (częściowo) – w związku z organizacją i przeprowadzeniem Jarmarku Winobraniowego.
4. W dniach 31.08. (od godz. 22:00) – 13.09.2016 r. – ulica Kasprowicza (na odcinku od ul. Jedności do Wojska Polskiego) w związku z organizacją imprez masowych na Scenie Winobraniowej na Placu Powstańców Wielkopolskich.
5. W dniu 10.09.2016 r. (od godz. 8:00 do godz. 18:00) – ulice Boh. Westerplatte (od Ronda Kaziowa do ulicy Kupieckiej) i dalej Aleja Wojska Polskiego (od ulicy Kupieckiej do ulicy Wandy) – w związku z formowaniem i przemarszem Korowodu Winobraniowego.
6. W dniu 3.09.2016 r. (od godz. 10:00 do godz. 14:30) – ulice Boh. Westerplatte (od ulicy Kupieckiej do Ułańskiej), Ułańska, Aleja Niepodległości, Bankowa, Bolesława Chrobrego, Plac Matejki, Kupiecka (od ul. Kopernika do ul. Podgórnej), Drzewna, Plac Pocztowy, Jedności, Reja, Wojska Polskiego (od ul. Reja do ul. Kupieckiej), Bohaterów Westerplatte – w związku z organizacją XXXI Biegu Bachusa, VII Drużynowego Biegu Winobraniowego o Puchar Lotto oraz II Winobraniowego Marszu Nordic Walking.
7. W bezpośrednim sąsiedztwie imprez winobraniowych będą funkcjonowały parkingi samochodowe na placach przy Gazowni, przy Filharmonii Zielonogórskiej, przy ulicach Ciesielskiej (częściowo), Kupieckiej, Drzewnej oraz Chopina.
8. Autokary wycieczkowe będą mogły korzystać z parkingu przy Palmiarni oraz parkingu
pod Centrum Rekreacyjno-Sportowym przy ulicy Sulechowskiej (przez cały okres
Winobrania).
9. Winobusy będą rozpoczynały kursy z parkingu przy Palmiarni.
10. Postoje Taxi z Placu Powstańców Wielkopolskich oraz Placu Bohaterów w dniach
31.08. – 13.09.2016 r. zostają przeniesione na tymczasowy postój zlokalizowany na
parkingu przy Gazowni.

Osobną kwestią organizacyjną jest sposób funkcjonowania sceny winobraniowej oraz obowiązki dla gości wynikające z regulaminu organizacji imprezy masowej.

Pełny regulamin tzw dużej sceny winobraniowej w formacie pdf.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ