Winobranie i tradycje winiarskie na kartkach pocztowych

0
fot. mzl
W roku Jubileuszu 800-lecia Zielonej Góry nie mogło zabraknąć wystawy, ukazującej tradycje winiarskie naszego miasta. Tym razem Muzeum Ziemi Lubuskiej pokaże je odnosząc się do przedwojennych kart pocztowych, na których często były zamieszczane nie tylko tak charakterystyczne graficzne emblematy winiarskie, ale i również całe zestawy dokumentujące ważne i podniosłe winobrania, jak choćby to sprzed 100 lat, gdy w Grünbergu obchodzono 700 rocznicę powstania miasta.

Na ekspozycji zaprezentowane zostaną obiekty pochodzące z kolekcji dwóch znanych zielonogórskich filokartystów – Sławomira Ronowicza oraz Bartłomieja Gruszki. Wybrane na wystawę karty zostały powiększone do dużych formatów, tak by zwiedzający mogli bez trudu przyglądać się szczegółom nie zawsze widocznym na pierwszy rzut oka. Tablice będą zawierały również szczegółowe opisy przedstawianych miejsc.
Uroczyste otwarcie wystawy nastąpi 1 lipca 2022 r. (piątek) o godz. 17.00. Towarzyszyć mu recital fortepianowy w wykonaniu Kamila Wrony, podczas którego usłyszymy zestaw utworów klasycznych doby baroku, romantyzmu, klasycyzmu oraz dwudziestowieczne.
Wstęp wolny.
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ