Winobranie 2023 – Koncerty na Placu Powstańców Wielkopolskich

0
fot. archiwum Winobrania

Winobranie, czyli Dni Miasta Zielona Góra to także ogromna dawka świetnej muzyki. W tym roku ponownie na aż trzech scenach usłyszymy niesamowite brzmienia. Na scenie na Placu Powstańców Wielkopolskich, zwanego Green Festiwal lub „dużą sceną”, wystąpią dla Was największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Start koncertów na Placu Powstańców Wielkopolskich codziennie, przez całe Winobranie 2023 o godz. 20.30.

 

Kto zagra na Winobraniu 2023?

 

ORKIESTRA SYMFONICZNA FILHARMONII ZIELONOGÓRSKIEJ ft. Jolanta Szczepaniak, Maciej Miecznikowski, Zbigniew Zamachowski

Tegoroczne Winobranie rozpoczniemy tradycyjnie koncertem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Zielonogórskiej, w tym roku pod dyrekcją Sebastiana Perłowskiego. Soliści, których zobaczymy na scenie to: Jolanta Szczepaniak, Maciej Miecznikowski oraz Zbigniew Zamachowski. Koncert otwarcia nosi tytuł „Hommage à Blues Brothers”, ponieważ utwory, które usłyszymy pochodzić będą z filmu „Blues Brothers”.

 

ELEKTRYCZNE GITARY

Zespół, którego historia sięga końcówki lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Koncertują od 1990 roku i nie zwalniają tempa. Przez lata działalności wydali aż 12 albumów i niezliczoną ilość singli. Ich piosenki możemy usłyszeć w takich hitach jak „Kiler”, „Kiler-ów 2-óch” czy „Kariera Nikosia Dyzmy”. Na koncertach prezentują swoje autorskie utwory pełne humoru i autoironii. W Zielonej Górze z pewnością usłyszymy jeden z ich największych hitów „Jestem z miasta”.

 

MARYLA RODOWICZ

Honorowa obywatelka Miasta, nie mogło więc jej zabraknąć na tegorocznych Dniach Zielonej Góry! Urodzona właśnie w naszym pięknym mieście. Piosenkarka, gitarzystka i aktorka. Królowa polskiej piosenki, ikona polskiej sceny muzycznej, znana zarówno w kraju jak i za granicą. Wydała ponad 20 polskojęzycznych płyt, a także albumy z repertuarem w językach: angielskim, czeskim, niemieckim i rosyjskim. Uczestniczyła w kultowych polskich festiwalach muzycznych, koncertowała po Europie, Ameryce i Azji oraz Australii.

 

KUBA BADACH

Komponuje, aranżuje, jest producentem muzycznym, dziennikarzem, a przede wszystkim niesamowitym wokalistą. Znany m.in. jako frontman zespołów Poluzjanci oraz The Globetrotters. Dwukrotny laureat Fryderyków, najważniejszych nagród fonograficznych w kraju. Zdobywca dwóch złotych płyt za sprzedaż swoich solowych albumów.

 

SMOLASTY

Dwukrotnie nominowany do Fryderyków, polski piosenkarz, producent i autor tekstów. Główne gatunki jakie tworzy to pop, rap i R&B. Współpracował z takimi wykonawcami jak Kizo, Young Leosia, Malik Montana, Mr. Polska, Oliwka Brazil czy Ewa Farna. Utwory Smolastego na YouTube zostały odtworzone ponad 600 mln razy oraz ponad 830 milionów razy na Spotify. Jego single oraz albumy wielokrotnie osiągały złote, platynowe oraz diamentowe certyfikaty.

 

SARA JAMES

Polska piosenkarka, gwiazda młodego pokolenia polskiej sceny muzycznej. Pochodzi ze Słubic. Zwyciężczyni programu The Voice Kids w 2021 r. Reprezentantka Polski w 19. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci. W ubiegłym roku była finalistką 17. edycji talent show America’s Got Talent, które śledził cały kraj. W najnowszej produkcji Disneya „Mała Syrenka” w polskiej wersji językowej użycza głosu głównej bohaterce.

 

BRODKA

Piosenkarka alternatywna, kompozytorka, autorka tekstów i gitarzystka. Zwyciężczyni polskiej edycji Idola, znana początkowo z hitów popowych. Aktualnie zachwyca różnorodnym muzycznie repertuarem, dzięki czemu zyskała popularność również za granicą. Wielokrotnie nagradzana i wyróżniana m.in. Fryderykami, MTV Europe Music Awards, Eska Music Awards. Po ostatnich płytach z utworami w języku angielskim, wróciła z nowym projektem w języku polskim pt. „Sadza”

 

T.LOVE

Po pięcioletniej przerwie T.Love wróciło na sceny z nową energią! Początkowo zespół punk rockowy z upływem czasu korzystający też ze stylistyki reggae, rock and rolla, glam rocka, pop rocka. Większość ich albumów zdobyło złote płyty, a w roku 2012 jeden album status platynowej płyty. Zespół zagrał koncerty prawie w całej Europie, wielokrotnie także w Stanach Zjednoczonych.

 

Harmonogram koncertów na Placu Powstańców Wielkopolskich podczas Winobrania 2023

Sobota, 9 września, godz. 20.30 – Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zielonogórskiej oraz Jolanta Szczepaniak, Maciej Miecznikowski i Zbigniew Zamachowski

Niedziela, 10 września, godz. 20.30 – Elektryczne Gitary

Poniedziałek, 11 września, godz. 20.30 – Maryla Rodowicz

Wtorek, 12 września, godz. 20.30 – Kuba Badach

Środa, 13 września, godz. 20.30 – Smolasty

Czwartek, 14 września, godz. 20.30 – Sara James

Piątek, 15 września, godz. 20.30 – Brodka

Sobota, 16 września, godz. 20.30 – T.Love

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ