W sobotę prezentacja muralu Urszuli Dudziak

0
fot. Bartosz Mirosławski
Mural z podobizną Urszuli Dudziak, światowej sławy artystki czeka na oficjalną prezentację. Jest zaplanowana na sobotę, 10 września o 18.00 tuż przed wyjątkowym koncertem z udziałem bohaterki.

 

To nie przypadek, że na ścianie gmachu widocznego z al. Wojska Polskiego znalazł się mural właśnie z Urszulą Dudziak. Losy piosenkarki są mocno związane z miastem. Tu się wychowała, jest absolwentką I LO i honorową obywatelką Zielonej Góry.

Autorem muralu jest Jakub Bitka. Nieopodal, na budynku „Elżbietanek” można oglądać jego „Okno życia” – portret matki z dzieckiem. Najnowszy mural prezentuje kilka wcieleń Urszuli Dudziak – kompilację portretów z różnych okresów kariery muzycznej.

Po prezentacji muralu artystkę zobaczymy na winobraniowej scenie głównej. Początek koncertu o 20.30. Razem z artystką na scenie pojawią się inni znani polscy muzycy jazzowi, by zaprezentować projekt „Tribute to Zbigniew Namysłowski”. W programie koncertu znajdą się utwory z płyty Namysłowskiego o tytule „Winobranie”. Płyta została wydana dokładnie 50 lat temu, a odkurzył ją specjalizujący się w muzyce jazzowej redaktor Andrzej Winiszewski.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ