Utrudnienia w ruchu

0

Jak co roku Dni Zielonej Góry, to nie tylko zabawa, ale też utrudnienia w ruchu, których muszą spodziewać się mieszkańcy miasta i winobraniowi goście. Poniżej publikujemy dokładny plan zmian ruchu w Zielonej Górze, bezpośrednio związany z organizacja Winobrania 2014.

Oto oficjalny komunikat drogowy organizatorów:

  1. W dniach 03 – 15.09.2014 r. – ulice: Stary Rynek, Pod Filarami, Jana Sobieskiego (od ul. Stary Rynek do ul. Lisowskiego), Kasprowicza oraz Plac Powstańców Wielkopolskich – w związku z przygotowaniem i przeprowadzeniem imprez na Scenie Winobraniowej, scenie Miasteczka Winiarskiego i w Miasteczku Winiarskim.
  2. W dniach 03 – 17.09.2014 r. – Plac Bohaterów i plac pod Centrum Biznesu oraz ulice Plac Bohaterów, Kazimierza Wielkiego (od galerii do ulicy Plac Bohaterów) i Alei Niepodległości (od ul. Plac Bohaterów do ul. Bankowej) – w związku z działaniami parku rozrywki.
  3. W dniach 05 – 14.09.2014 r. – Plac Bohaterów, Aleja Niepodległości (od ulicy Kupieckiej do ulicy Bankowej), dr Pieniężnego (od ul. Kazimierza Wielkiego do Alei Niepodległości), Kupiecka, Żeromskiego, Mickiewicza (od ul. Żeromskiego do ul. Lisowskiego), Stary Rynek, Pod Filarami i Mariackiej – w związku z organizacją i przeprowadzeniem Jarmarku Winobraniowego.
  4. W dniach 03 – 16.09.2014 r. – ulica Kasprowicza (na odcinku od ul. Jedności do Wojska Polskiego) w związku z organizacją imprez masowych na Scenie Winobraniowej na Placu Powstańców Wielkopolskich.
  5. W dniu 13.09.2014 r. (od godz. 8:00 do godz. 18:00) – ulice Boh. Westerplatte (od Ronda Kaziowa do ulicy Kupieckiej) i dalej Aleja Wojska Polskiego (od ulicy Kupieckiej do ulicy Wandy) – w związku z formowaniem i przemarszem Korowodu Winobraniowego.
  6. W dniu 6.09.2014 r. (od godz. 16:00 do godz. 21:30) – ulice Boh. Westerplatte (od ulicy Ułańskiej do Kupieckiej), Al. Wojska Polskiego (od Kupieckiej do Reja), Reja, Jedności, Plac Pocztowy, Drzewna, Kupiecka (od ul. Podgórnej do ul. Ciesielskiej), Plac Matejki, Chrobrego, Bankowa, Al. Niepodległości, Ułańska, Boh. Westerplatte – w związku z organizacją XXIX Nocnego Biegu Bachusa oraz V Drużynowego Biegu Winobraniowego o Puchar Lotto.
  7. W bezpośrednim sąsiedztwie imprez winobraniowych będą funkcjonowały parkingi samochodowe na placach przy Gazowni, przy Filharmonii Zielonogórskiej, przy ulicach Ciesielskiej (częściowo), Kupieckiej, Drzewnej oraz Chopina.
  8. Autokary wycieczkowe będą mogły korzystać z parkingu przy Palmiarni oraz parkingu pod Centrum Rekreacyjno-Sportowym przy ulicy Sulechowskiej (przez cały okres Winobrania).
  9. Winobusy będą rozpoczynały kursy z parkingu przy Palmiarni.
  10. Postoje Taxi z Placu Powstańców Wielkopolskich oraz Placu Bohaterów w dniach: 3 – 17.09.2014 r. zostają przeniesione na tymczasowy postój zlokalizowany na parkingu przy Gazowni.
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ