Tu znajdziesz winiarzy i swojskie smaki

0
fot. Piotr Jędzura ŁZ

Miasteczko Winiarskie to prawdziwy raj dla miłośników boskiego trunku. Znajdziesz go, jak co roku, na Starym Rynku, w okolicy ratusza. Kilka kroków dalej, w Strefie Produktu Regionalnego, skosztujesz lubuskich przysmaków.

W stylowych domkach przy ratuszu, przez całe Winobranie, od 10.00, będą prezentować się winnice: Adam Płoński, Aris, Bachusowe Pole, Cantina, Gostchorze, Hiki, Ingrid, Jakubów, Julia, Katarzyna, Krucza, Kinga, Łukasz, Marcinowice, Marcus, Margaret, Milsko, Miłosz, Mozów, Na Leśnej Polanie, Od Nowa, Pasieka Dziki Miód, Pod Lipą, Pod Lubuskim Słońcem, Pod Wieżą, Saganum, Saint Vincent, Senator, Stara Winna Góra, Świętej Jadwigi, Trojan, Winnogóra – Winnica w ogrodzie, U Romana, Vae Soli, Żelazny oraz Palmiarnia.

fot. Igor Skrzyczewski UM

Dla amatorów swojskiego jadła, codziennie od 10.00 do 18.00, na Placu Powstańców Wielkopolskich, czynna będzie Strefa Produktu Regionalnego, a w niej m.in.: produkty od regionalnych twórców, posiłki z lubuskich produktów regionalnych, miody prosto z pasieki, domowe wędliny, warzywa i owoce, oleje ręcznie tłoczone, wyroby piekarniczo-cukiernicze, warsztaty rękodzieła.

fot. Igor Skrzyczewski UM

 

(dsp)
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ