Trójmiastus – 69 Bachusik (ZDJĘCIA)

0
Fot. Bartosz Mirosłwski

Przybył do Zielonej Góry w pierwszy dzień wiosny. Towarzyszyło mu duże grono seniorów, którzy szczelnie wypełnili ambasadę seniora. Była kawa, ciasto i kwiaty.

– Zapraszam na dodatkową atrakcję, odsłonięcie kolejnego Bachusika zarządził prezydent i wszyscy wyszli przed budynek. Figurka, przepasana żółtą szarfą już na nich czekała. – Za chwilę nastąpi historyczna chwila, odsłonięcie 69 Bachusika na trasie zielonogórskich figurek – zapowiadał Edward Fedko, prezes stowarzyszenia Lubuskie Trójmiasto, które ufundowało rzeźbę. Stąd nazwa nowego zielonogórzaninia – Trójmiastus. Stoi na mapie obszaru funkcjonalnego LT z zaznaczonymi winiarskimi gminami.
– We wszystkich gminach tworzących Lubuskie Trójmiasto są winnice. To nasza wspólna tradycja. Nawiązuje do niej również nasz Trójmiastus – opowiada E. Fedko. Rzeźba stanęła w czwartek przed siedzibą stowarzyszenia przy al. Niepodległości 10 i jest elementem trójmiejskiego szlaku. W Otyniu stoi rzeźba Cyklistusa, w Zielonej Górze Trójmiastusa a w Sulechowie pojawi się Suleszek.
Zadowolony, uśmiechnięty od ucha do ucha Trójmiastus prawdopodobnie idzie w kierunku ratusza. Przynajmniej patrzy w tamtym kierunku, ktoś kto na ramieniu niesie dzban wina zawsze może skręcić w nieoczekiwanym kierunku.
– Ma ze sobą czerwone wino – śmieje się Artur Wochniak, autor rzeźby. Nie chce jednak zdradzić czy dzban jest pełen.

 

 

(tc)

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ