Smaki Winobrania

0

„Nie chodzi o to by spędzić Winobranie przy butelkach z winem” – mówi Tomasz Nesterowicz, jeden z organizatorów Dni Zielonej Góry.

Dlatego w ofercie corocznego święta pojawiło się menu, z którego będzie można wybierać specjały zielonogórskich restauracji. Mistrzowie kuchni są gotowi na nowe wyzwanie jakim będzie zaspokojenie apetytów winobraniowych gości.

Materiał filmowy Jana Ratajczaka z RTV Lubuska:

Kulinarne zaproszenie obowiązuję w pięciu zielonogórskich lokalach. Specjalne menu zachwalają tamtejsi kucharze.

Restauracja Palmiarnia (ul. Wrocławska 12a) i winnica Stara Winna Góra
– Proponujemy schab z dzika. Dorodny kawał mięsiwa marynujemy w specjalnej zalewie i ziołach. Później przysmażamy na bardzo gorącym grillu i wkładamy do pieca na 10 minut. Równocześnie blanszowane są pomidorki koktajlowe i cukinia – wszystko na białym winie. Do potrawy najlepiej pasuje czerwony regent ze Starej Winnej Góry – zapewnia Piotr Ruszkowski, szef kuchni.

Restauracja Winnica (pl. Pocztowy 17) i winnica Kinga
Łukasz Grzesik, szef kuchni: – Przygotowaliśmy dwa różne dania z kurczaka pieczonego w cieście francuskim, z dodatkiem grzybów, położone na szpinaku duszonym w sosie śmietanowym. Trzecie danie to zrazy z daniela nadziewane boczkiem i wędzoną śliwką, podawane z puree z dyni i zapiekanym puree ziemniaczano-selerowym.

Restauracja Tulipe Noire (ul. Boh. Westerplatte 32) i winnica Miłosz
Restauracja zaprasza na grillowane plastry polędwiczki wieprzowej przekładane bakłażanem, kozim serem i musem z suszonych pomidorów. Skusić się jeszcze możemy na filet z kurczaka zawijany w liście winogron, podawany na kukurydzianej polencie aromatyzowanej świeżymi truflami.

Piwnica Artystyczna Kawon (ul. Zamkowa 5) i winnica Saint Vincent
Przemysław Kukuć, szef kuchni poleca grecki dolmades: – Stawiamy na grecką kuchnię, bo takie połączenie z dobrym winem Cuvèe Słoneczne z winnicy Saint Vincent wydało się nam najlepsze. Tajemnica dolmadesa, czyli gołąbków w liściach winogron, tkwi w procesie gotowania liści z limonkami i farszem z mięsa cielęcego, bakłażanów i cukinii.

Restauracja Casa Mia (al. Wojska Polskiego 90a) i winnica Jakubów
– Przygotowaliśmy marynowaną kaczkę w pomarańczach, imbirze i śliwkach. Najpierw kaczkę dusimy z dodatkiem rozmarynu i miodu. Mięso serwujemy z włoskimi gnocchi, smażonymi na maśle z podgrzybkami oraz z sałatką z miodowym winegretem. Wino Jacobus Mayor z winnicy Jakubów będzie balsamem dla kubków smakowych – zachwala kucharz Jakub Vogt.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ