Rozpoczęła się budowa Miasteczka Winiarskiego

0
fot. um

Pierwsze koty za płoty. Okolice ratusza powoli zapełniają się domkami winiarskimi. To właśnie tu, zgodnie z tradycją, stanie Miasteczko Winiarskie. Dni Zielonej Góry potrwają od 9 do 16 września. Miasteczko Winiarskie będzie działać codziennie od 10.00.

Zaprezentują się tu następujące winnice: Aris, Bachusowe Pole, Bukowicki Dom, Cantina, Equus, Pszczew, Gostchorze, Hiki, Ingrid, Jakubów, Julia, Katarzyna, Kinga, Łukasz, Marcinowice, Marcus, Margaret, Międzypole, Milsko, Fedorowicz – Winnica Miłosz, Mozów, Na Leśnej Polanie, Nadodrzańskie Wzgórze, Od Nowa, Pasieka Dziki Miód, Pod Lipą, Pod Lubuskim Słońcem, Pod Wieżą, Pod Winną Górą, Preto, Saganum, Saint Vincent, Senator, Stara Winna Góra, Świętej Jadwigi, Trojan, U Romana, Vae Soli, Winne Tarasy, Winnogóra Winnica w Ogrodzie, Wzgórza Cisowskie, Żelazny oraz Palmiarnia Zielonogórska.

Z roku na rok na Winobraniu przybywa nie tylko gości, ale również wystawców i winiarzy. Przed nami wyjątkowa i niepowtarzalna w skali kraju uczta, gdzie wino tworzone przez regionalnych producentów poleje się strumieniami.

 

ah
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ