Reorganizacja ruchu samochodowego podczas Winobrania

0
Zdzisław Strach - prezes Centrum Biznesu
Zdzisław Strach - prezes Centrum Biznesu - fot. Bartosz Mirosławski UM

Zaledwie kilka dni dzieli nas od Winobrania 2021. Największe święto wina rozpocznie się już w sobotę, 4 września. A wraz z nim zaczną się utrudnienia – głównie dla kierowców. Pierwsza reorganizacja już pierwszego dnia Winobrania. W godzinach popołudniowych i wieczornych z ruchu samochodowego wyłączone zostaną niektóre z ulic. Powodem będą dwie imprezy biegowe.

Tradycyjnie już będzie także mniej miejsc parkingowych. Na placu postojowym tuż obok Centrum Biznesu oraz na Placu Bohaterów rozstawione zostanie wesołe miasteczko. Nie zaparkujemy również na dużym parkingu przy Filharmonii Zielonogórskiej, cyklicznie będą tam też zamykane pobliskie ulice. Mówi Zdzisław Strach, prezes Centrum Biznesu.

Z racji tego, że tam będą się odbywały koncerty i duża scena przyjmie funkcję również innych, mniejszych, to ona będzie funkcjonowała praktycznie od rana do 23. Ścisłe wyłączenia ulic będziemy starali się robić w godzinach koncertów tylko – Zdzisław Strach.

Mowa tutaj o ulicy Kasprowicza. Gdzie w takim razie będzie można zostawić auto lub autokar?

Z tych dostępnych parkingów to największy przy gazowni. Następny to mały parking przy Filharmonii. Dalej to parkingi na Chopina, Alei Niepodległości, Drzewnej. Duże gabaryty zaparkują przy CRS – Zdzisław Strach.

Dobrą informacją dla kierowców jest zapewne to, że ostatniego dnia Winobrania z użytku nie zostanie wyłączona ulica Konstytucji 3 Maja. Podobnie jak rok temu, z powodu obostrzeń COVID, miasto zrezygnowało z organizacji korowodu.

KOMUNIKAT CENTRUM BIZNESU:

Centrum Biznesu Spółka z o.o. w Zielonej Górze, informuje o zamknięciu ulic i placów w związku z obchodami Dni Zielonej Góry – Winobranie 2021 r.

1. W dniach 01.09. – 15.09.2021 r. – Plac Bohaterów i parking pod Centrum Biznesu oraz ulice Plac Bohaterów, Kazimierza Wielkiego (od galerii do ulicy Plac Bohaterów) i Alei
Niepodległości (od ul. Plac Bohaterów do ul. Bankowej) – w związku z działaniami parku
rozrywki.

2. W dniach 01.09. – 15.09.2021 r. – Plac Bohaterów, Aleja Niepodległości (od ulicy Kupieckiej do ulicy Bankowej), dr Pieniężnego (od ul. Kazimierza Wielkiego do końca budynku muzeum), Kupiecka, Żeromskiego, Mickiewicza (od ul. Żeromskiego do ul. Mariackiej), Stary Rynek, Pod Filarami – w związku z organizacją i przeprowadzeniem Jarmarku Winobraniowego.

3. W dniach 03.09-12.09.2021 r. – ulice Kasprowicza i Plac Powstańców Wielkopolskich
– w związku z przygotowaniem i przeprowadzeniem imprez na Scenie Winobraniowej.

4. W dniu 04.09.2021 r. od godz. 15:00 do godz. 20:30 – częściowo ulica Bohaterów Westerplatte (od ul. Ułańskiej do ul. Kupieckiej), w godzinach 16:45-17:30 oraz 18:45-20:30 – ulice Ułańska, Al. Niepodległości, Bankowa, Bolesława Chrobrego, Plac Matejki, Kupiecka (od ul. Kopernika do ul. Podgórnej), Drzewna, Plac Pocztowy, Jedności, Reja, Wojska Polskiego (od ul. Reja do ul. Kupieckiej) – w związku z organizacją 36. Nocnego Biegu Bachusa oraz Drużynowego Biegu Winobraniowego o Puchar Gazety Lubuskiej.

5. W bezpośrednim sąsiedztwie imprez winobraniowych będą funkcjonowały następujące
parkingi samochodowe: przy Gazowni, przy Filharmonii Zielonogórskiej, przy ulicach
Ciesielskiej, Kupieckiej, Drzewnej, Chopina oraz Niepodległości (od Bankowej do Ułańskiej).

6. Autokary wycieczkowe będą mogły korzystać z parkingu pod Centrum Rekreacyjno-
Sportowym przy ulicy Sulechowskiej (przez cały okres Winobrania).

7. Winobusy będą rozpoczynały kursy z zatoczki autobusowej przy Placu Powstańców
Wielkopolskich (przy Filharmonii Zielonogórskiej).

8. Postoje Taxi z Placu Powstańców Wielkopolskich oraz Placu Bohaterów w dniach
31.08. – 15.09.2021 r. zostają przeniesione na tymczasowy postój zlokalizowany na parkingu przy Gazowni.

Winobranie – zamknięcie ulic 2021.

źródło: Centrum Biznesu / Radio Index
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ