Program Winobrania 2023

0

Winobranie – Dni Miasta Zielona Góra, czyli największe święto wina w Polsce startuje już w sobotę, 9 września.

 

 

 

Tegoroczne świętowanie zamknie obchody 800-lecia Zielonej Góry oraz 700-lecia uzyskania praw miejskich. Z tej okazji kilka jubileuszowych akcji. Odsłonięcie historycznego muralu na Areszcie Śledczym, wypuszczenie w „kosmos” balonu z sadzonką winorośli z lokalnej winnicy, odsłonięcie muralu Maryli Rodowicz, honorowej obywatelki Miasta Zielona Góra oraz oficjalne odsłonięcie rzeźby „Genereacje” autorstwa Oskara Zięty.

Tradycyjnie sięgniemy do historycznych i winiarskich tradycji naszego miasta. Wraz z partnerami przygotowaliśmy dla Was dziesiątki atrakcji, których nie mogło zabraknąć podczas tegorocznych Dni Miasta.

Po zeszłorocznym sukcesie Fundacja Tłocznia ponownie zaprasza do zwiedzania historycznych piwnic winiarskich w centrum Winnego Grodu. Oprócz tego degustacje, spotkania z sommelierami i winiarzami, a także spacery poświęcone tradycji winiarskiej w mieście. O winie porozmawiamy także w Miasteczku Winiarskim przy ratuszu oraz podczas wycieczek do lokalnych winnic słynnymi już WinoBusami.

Winobranie to także świetna muzyka, która rozbrzmiewa na trzech scenach: na Placu Powstańców Wielkopolskich, Placu Teatralnym oraz na Winnym Wzgórzu przy Zielonogórskiej Palmiarni. Przygotujcie się na ogromną różnorodność gatunków muzycznych – od rapu, popu czy rocka aż po dźwięki muzyki elektronicznej.

Tradycją Winobrania są również kultowe już: LunaparkJarmark oraz Korowód, który odbywa się w ostatnią sobotę Winobrania. W tym roku będzie to 16 września, start o godz. 12.00. Korowód Winobraniowy przejdzie zielonogórską al. Konstytucji 3. Maja.

Winobranie jest świętem Zielonogórzan w każdym wieku – tych najmłodszych zapraszamy na animacje do Ogrodu Botanicznego oraz Rodzynkowanie, które odbywać się będzie w jednym podwórku z Winobraniowym Breakowiskiem.

Wymieniliśmy tylko kilka, ale to nie wszystkie atrakcje jakie czekają w tym roku gości Dni Miasta Zielona Góra. Szczegółowy program Winobrania 2023 poniżej.

Program winobrania do pobrania 

 

 

 

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ