Program Winobrania 2022!

0

Winobranie to święto nas wszystkich! Święto podczas którego sięgniemy do historycznych i winiarskich tradycji naszego miasta, również dlatego, że jest to oficjalne rozpoczęcie obchodów 800 – lecia powstania miasta i 700 – lecia nadania mu praw miejskich. Oprócz znanych już wszystkim atrakcji, w ofercie Winobrania pojawi się kilka nowości.

W tym roku podczas Dni Zielonej Góry oprócz WinoBusów oraz Miasteczka Winiarskiego, w którym skosztować będziemy mogli wyrobów 37 winnic, dzięki współpracy z Fundacją Tłocznia, będzie można zwiedzić również historyczne piwnice winiarskie znajdujących się w okolicach centrum miasta. Fundacja przygotowała również cykl spacerów winiarskich oraz degustacji i spotkań z sommelierami i winiarzami.

Nie zabraknie oczywiście dużej dawki wspaniałej muzyki. Jak co roku stawiamy na różnorodność – od muzyki klasycznej, pop, mocną, alternatywną muzykę dla młodzieży, po projekty jazzowe. Na winobraniowej mapie miasta, odnajdziemy aż 3 sceny – na Placu Powstańców Wielkopolskich, na Placu Teatralnym oraz na Winnych Wzgórzach przy Zielonogórskiej Palmiarni, gdzie swoja przestrzeń już rok temu odnaleźli DJ oraz artyści prezentujący muzykę elektroniczną. W tym roku przygotowaliśmy tam również dodatkowe atrakcje.

Lunaparak, Jarmark, Winobraniowe Breakowisko, które wraca do podwórka przy ul. Żeromskiego, czy animacje dla dzieci w Ogrodzie Botanicznym to już stałe elementy Dni Miasta.  Jednak jednym – chyba najbardziej oczekiwanym stałym elementem Winobrania jest powracający na zielonogórskie ulice, po dwóch latach nieobecności  Korowód! Ten przejdzie al. Konstytucji 3. Maja 10 września. Start  o godz. 12.00.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem Winobrania na stronie winobranie.zgora.pl oraz zok.com.pl.

>>> SZCZEGÓŁOWY PROGRAM <<<

>>> SZCZEGÓŁOWY PROGRAM <<<

>>> SZCZEGÓŁOWY PROGRAM <<<

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ