Poznaliśmy winobraniowe wina 2021

0
Fot. Bartosz Mirosławski UM
Podczas tegorocznego święta miasta napijemy się wina białego Riesling 2019 z winnicy Milsko i czerwonego Regent z Winnicy Żelazny.

Elżbieta Kuligowska z Winnicy Milsko nie ukrywa satysfakcji. – Jesteśmy w siódmym niebie, zwłaszcza moi rodzice Zdzisław i Bernarda, którzy marzyli o tej winnicy. To nasz debiut podczas Winobrania – podkreśla pani Elżbieta. – Nasze wino zawiera w sobie nutę cytryny, zielonego jabłuszka, grejfruta i zapach białych kwiatów.

Brak opisu.
Fot. Bartosz Mirosławski UM
 

Winnica na 10 hektarach działa od 2016 r. Winnica Żelazny w zeszłym roku zaoferowała zielonogórzanom wino białe. W tym roku komisja konkursowa znów ją doceniła. – Nasze czerwone wino jest delikatne, aksamitne, deserowe, ma owocowy smak z nutą dębową. Bardzo przyjemnie je się pije – mówi Piotr Żelazny.

Pierwsze nasadzenia na winnicy Żelazny były w 2013 r, od 2016 r. wino Regent jest w sprzedaży. – Wszystko zaczęło się od mojego dziadka, który młodość spędził we Francji i pracował w miejscowej winnicy. Pasją zaraził mojego ojca. Wspólnie założyli winniczkę pod Krosnem. Obecnie z żoną gospodarujemy w winnicy samorządowej w Zaborze.

Brak opisu.
Fot. Bartosz Mirosławski UM
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ