Piwniczka Gremplera zaprasza na Dni Otwartych Piwnic Winiarskich!

0
fot. Igor Skrzyczewski
Przed niektórymi zielonogórzanami kultowy budynek Palmiarni wciąż kryje tajemnice. Piwniczka Gremplera, na co dzień do wynajęcia na prywatne imprezy, otwiera się na gości podczas Dni Otwartych Piwnic Winiarskich, które potrwają od czwartku do niedzieli (16-19 czerwca).

Piwniczka zachwyca sklepieniami i przytulną, kameralną atmosferą. – Przed laty urzędował tu Friedrich August Grempler, który swój legendarny domek na Winnych Wzgórzach wzniósł w 1818 roku – wyjaśnia Rafał Drochliński, kierownik Palmiarni. – Trzymał tu przybory i narzędzia potrzebne przy uprawie winorośli. Przez lata piwniczka stała odłogiem, nie została ruszona nawet podczas przebudowy i remontu Palmiarni. Aż do zeszłego roku, kiedy to odzyskała należny jej blask. Ma 42 m2 i jest podzielona na dwie części. W obu można podziwiać ceglane ściany, które nadają ton pomieszczeniu. Do tej pory była dostępna dla osób, które wynajmowały ją na imprezy okolicznościowe. Podczas Dni Otwartych Piwnic Winiarskich każdy będzie mógł tu zajrzeć. Od czwartku do niedzieli w piwniczce prezentować będą się dwie winnice – Pod Wieżą i Hiki. Od czwartku do soboty do Gremplera będzie można zajrzeć od 12.00 do 23.00, a w niedzielę od 12.00 do 20.00.

Komu marzy się szerszy wachlarz trunków do wyboru, ma niedaleko do Nowej Piwnicy Na Winnym Wzgórzu. Tak oficjalnie nazwano punkt na skarpie przy Palmiarni. – Mamy tu selekcję 105 win z 24 lubuskich winnic – mówi R. Drochliński. Podczas długiego winiarskiego weekendu będzie, rzecz jasna, dostępna dla mieszkańców Zielonej Góry i turystów.

(ah)
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ