Perfect, Rynkowski, Lemon… Znamy gwiazdy Winobrania 2014

0

Niewątpliwą atrakcją Dni Zielonej Góry są muzyczne gwiazdy, które stanowią dopełnienie winobraniowej oferty artystycznej. W tym roku na głównej i największej scenie Winobrania zobaczymy m.in. grupę Perfect, Ryszarda Rynkowskiego czy formację Lemon. Dobór gwiazd nie był przypadkowy – w tym roku po raz pierwszy na obsadę największej sceny mieli wpływ mieszkańcy Winnego Grodu, którzy mogli wziąć udział w muzycznej ankiecie przeprowadzonej przez Zielonogórski Ośrodek Kultury.Jak twierdzą organizatorzy dobór muzyków, którzy wystąpią na tzw. dużej scenie jest wypadkową gustów oraz możliwości organizacyjnych. Mieszkańcy przez kilka tygodni mogli wypowiadać się w specjalnej ankiecie, dzięki której powstała lista muzyków, będących najchętniej widzianymi w roli gwiazd Winobrania. Tym samym, na wieczornych koncertach zobaczymy artystów, którzy repertuarowo stanowić będą pokoleniowy przekrój muzyczny. Na scenie nie zabraknie takich tuzów polskiej branży muzycznej jak Perfect, Ryszard Rynkowski czy grupa Lemon, obok których prezentować będą się nowofalowi: Loka, Manchester, Mesajah i Margaret. Nowością będzie duży koncert filharmoników zielonogórskich, którzy udowodnią wszystkim, że muzyka poważna nie musi kojarzyć się wyłącznie z elitarnym występem, adresowanym wyłącznie do wąskiej grupy odbiorców.

Inną nowością tegorocznych Dni Zielonej Góry będzie jarmark lokalnych producentów. „Lubuskie smaki przy Winobraniu” to projekt popularyzujący lokalny rynek wytwórców, który dodatkowo będzie wspierany twórczością lubuskich zespołów ludowych.

Ostatnim ważnym akcentem Dni Zielonej Góry 2014 będzie jak zawsze korowód, który w tym roku odbędzie się pod hasłem: „Winobranie to my!”.

Winobranie potrwa dziewięć dni. Oficjalne otwarcie w sobotę – 6. września na zielonogórskim deptaku.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ