Milion złotych na jubileusz Winnego Grodu!

0
Działasz w kulturze, sporcie, a może turystyce? Stoisz na czele fundacji, stowarzyszenia czy klubu sportowego? Jeśli masz pomysł na organizację ciekawego wydarzenia związanego z obchodami jubileuszu miasta Zielona Góra, weź udział w konkursie!

 

Zgodnie z obietnicą, prezydent Janusz Kubicki ogłosił konkurs na organizację imprez i przedsięwzięć związanych z obchodami 800-lecia powstania Zielonej Góry i 700-lecia uzyskania praw miejskich. To oferta dla organizacji pozarządowych, które swoje propozycje mogą składać do 22 lutego. Przeznaczył na ten cel milion złotych. – Jeżeli któryś z pomysłów będzie naprawdę wyjątkowy, jestem gotów dołożyć do puli – zarzeka się prezydent. – Liczymy na współpracę, bo program obchodów powinien być wspólnym dziełem zielonogórzan, niezależnie od poglądów, przekonań i oceny rzeczywistości – podkreśla J. Kubicki. – Łączy nas Zielona Góra.

 

fot. Bartosz Mirosławski UM

Zanim ogłoszono konkurs, został powołany jubileuszowy Bank Dobrych Pomysłów.

– Zebraliśmy około 80 propozycji. Większość z nich opublikowaliśmy na łamach „Łącznika zielonogórskiego”. To zarówno drobne pomysły, większe projekty, jak i duże oferty biznesowe – mówi Tomasz Czyżniewski z komitetu organizacyjnego jubileuszu, który na bieżąco śledzi propozycje napływające do banku. – Część z nich nie spełnia wymogów konkursowych, ale są na tyle ciekawe, że postaramy się je wprowadzić w życie – komentuje prof. Czesław Osękowski, który stoi na czele komitetu organizacyjnego. – Na przykład propozycja posadzenia 800 drzew na jubileusz, która idealnie pokryła się z naszymi planami. Niezwykle istotne jest dla nas kultywowanie tradycji winiarskich, zagospodarowanie Wieży Braniborskiej czy system zieleni w mieście.

– To pierwszy konkurs, podobny zorganizujemy za rok i będzie dotyczył zadań realizowanych w 2023 r. – zapowiada prezydent.

Chcesz zorganizować koncert, warsztaty, zawody?  A może zaskoczysz wszystkich autorską propozycją? Konkurs dotyczy zadań publicznych związanych z obchodami, które będą realizowane od 1 kwietnia do 31 grudnia 2022 r.

Dokumenty należy składać w sekretariacie komitetu organizacyjnego obchodów, Zielona Góra, Stary Rynek 1, pokój 20. O szczegóły można pytać pod nr tel.: 500 667 076 lub zajrzeć do zakładki „konkursy ofert-ogłoszenia” na stronie bip.zielonagora.pl.

 

Program obchodów jubileuszu poznamy w kwietniu. Bank Dobrych Pomysłów jest ciągle otwarty i czeka na propozycje zielonogórzan pod adresem: 800-700@um.zielona-gora.pl

fot. Bartosz Mirosławski UM

 

ah
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ