Korowód Winobraniowy 2023 [PIERWSZE SZCZEGÓŁY]

0
fot. visit zg
Od wielu lat zakończenie Święta Wina zwiastowane jest przejściem ulicami miasta barwnego korowodu! Tegoroczny korowód zakończy także uroczyste obchody podwójnego jubileuszu miasta. W tym roku wesoła parada odbędzie się 16 września, aktorzy i mieszkańcy wyruszą o godz. 12:00 spod aresztu przy ulicy Łużyckiej i przemaszerują w kierunku Palmiarni i Galerii Focus Mall. Szykuje się wiele niespodzianek.

 

Hasła tegorocznego korowodu to: „Zielona Góra w ramionach historii” i „Moje miasto za sto lat”. Korowód Winobraniowy tradycyjnie organizuje Zielonogórski Ośrodek Kultury, który do współpracy zaprasza Lubuski Teatr.  – Podczas tegorocznego korowodu cofniemy się w czasie do Lubuszan, Prasłowian, tych fantastycznych baśniowych rejonów, przejdziemy przez różne wątki historyczne – tłumaczył Robert Czechowski, dyrektor Lubuskiego Teatru na antenie Radia Zielona Góra.  – W części „Moje miasto za sto lat” wybiegniemy w przeszłości i pokażemy, jak m.in. dzieci widzą nasze miasto za sto lat – dodaje.

 

Korowód winobraniowy przejdzie ulicami Zielonej Góry 16 września. Wystartuje punktualnie o godz. 12:00. Barwny przemarsz rozpocznie się przy areszcie i ruszy w stronę Galerii Focus Mall i Palmiarni. – Tradycyjnie wezmą w nim udział setki artystów z teatrów ulicznych, tysiące dzieciaczków, uczniów naszych przedszkoli i szkół, wszelkiej maści artyści  tańca i liczne instytucje – wylicza Robert Czechowski dyrektor Lubuskiego Teatru.   

 

W tegorocznej edycji korowodu winobraniwego weźmie też udział Akademia Zdrowej Rodziny. To fundacja, która w ramach obchodów Jubileuszu 800-lecia Zielonej Góry prowadzi akcję „800 warzyw i owoców na 800-lecie”. Weseli ogrodnicy fundacji odwiedzają miejskie przedszkola i edukują dzieci.  – W Korowodzie nie zabraknie wesołych ogrodników. Oczywiście będą winogrona, być może nawet prawdziwy ciągnik, ale z pewnością nie zabraknie atrakcji dla zielonogórzan – mówi z uśmiechem – Aleksandra Majsnerowska

 

(łc)
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ