Jubileuszowe przypinki już do nabycia!

0
fot. Bartosz Mirosławski

Jubileuszowe przypinki wydane z okazji 800-lecia powstania Zielonej Góry i 700-lecia uzyskania praw miejskich są już dostępne! Można je kupić za 7 zł w informacji turystycznej w ratuszu.

– Pierwsze przypinki poszły już w świat – relacjonuje Mateusz Greczyło z Visit Zielona Góra. – Trafiły do rąk miłośników miasta, którzy często zaglądają do informacji turystycznej i zawsze pytają o nowinki.

Na przypince widnieje logo jubileuszu Zielonej Góry wyłonione w konkursie. Zgłosiło się do niego kilkudziesięciu artystów z całej Polski, którzy łącznie przysłali ponad 100 propozycji. Spośród nich komisja konkursowa wybrała 10 najciekawszych. Internautom najbardziej spodobały się zielone i fioletowe grona układające się w liczbę 700 i 800. Praca otrzymała ponad 2000 głosów. Jej autorem jest Marcin Sosnowski.

Logo jest wykorzystywane na materiałach promocyjnych dotyczących obchodów 800-lecia powstania Zielonej Góry i 700-lecia uzyskania praw miejskich. Obchody dwóch rocznic zaplanowane są na 2022 i 2023 rok – od Winobrania do Winobrania.

 

(ah)
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ