Jak będziemy świętować 800- i 700-lecie Zielonej Góry?

0
fot. Gniewko Głogowski

– Jak świętować, to z przytupem – mówi radny Andrzej Brachmański pytany o obchody przyszłorocznych jubileuszy w Zielonej Górze. Przypomnijmy, w przyszłym roku miasto będzie obchodzić 800-lecie powstania i 700-lecie uzyskania praw. Świętować będziemy od Winobrania do Wiobrania!

Radny miejski Zielonej Razem uważa, że mieszkańcy powinni mocno odczuć fakt, że 2022 rok jest wyjątkowy dla miasta.

Ja zawsze uważam, że jak świętować, to z przytupem. Imprezy powinny być dla ludzi. Biuro ds. obchodów przygotowuje dużo rzeczy intelektualnych, np. konferencje naukowe, książka. To są rzeczy, które można zrobić normalnie. Ja bym chciał takie imprezy, żebyśmy po nich poczuli, że to jest nasze miasto. Bez względu na nasze poglądy lub na to czy lubimy, czy nie lubimy prezydenta – Andrzej Brachmański.

Radny uważa, że miasto mimo wszystko ma dość długą i całkiem ciekawą historią.

Mamy szczęście żyć w mieście, które ktoś kiedyś, 800 lat temu założył. Mamy 700 lat historii jako miasto. To nie jest mało. Historia jest dosyć ciekawa. Zielona Góra w znacznej części swej historii była czeska. Mało kto to wie. Ten element też jest fajny do pokazania. To powinno być fajne święto, z elementami ludycznymi – Andrzej Brachmański.

A wy jak chcielibyście świętować jubileusze Zielonej Góry? Dajcie nam znać za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Przypominamy, że jeszcze do poniedziałku, 22 listopada, mieszkańcy mogą oddać głos na hasło promujące obchody obu jubileuszy. Do wyboru jest osiem haseł, które komisja wybrała spośród trzydziestu. Głosowanie prowadzone jest na stronie: zielonagora.konsultacjejst.pl.

Radio Index
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ