Etykiety Winobraniowych Win Jubileuszowych [ZDJĘCIA]

0
fot. Bartosz Mirosławski

To asy tegorocznego Winobrania! Przyjrzyjcie się dokładnie etykietom w stylu art deco. Pod nimi kryje się wyjątkowy smak doceniony przez koneserów.

 

Komisja konkursowa nad wyborem tegorocznego winobraniowego wina pochyliła się jeszcze w lipcu. Czterech degustatorów obradowało przez trzy dni. Przetestowali ponad 50 trunków zgłoszonych przez 16 regionalnych winnic. Komisja oceniała działanie trunków na różne zmysły – wzrok, smak, węch. Pod lupę wzięła wrażenia, finisz i to czy trunek został przygotowany zgodnie ze sztuką. – Po raz pierwszy w historii został wyłoniony zwycięzca w kategorii wino musujące. – To chluba naszego regionu, tego typu win powstaje tu całkiem sporo – tuż po testach komentował Przemysław Karwowski, przewodniczący jury.

Oto zwycięzcy w trzech kategoriach:

– wino białe: Riesling 2021, winnica Marcinowice

– wino czerwone: Pinot Noir 2019, winnica Saint Vincent

– wino musujące: Pinot Noir 2020, winnica Gostchorze.

Etykiety zostały ujednolicone. Czcionka na myśl przywodzi stylistykę art deco. Czyżby to zapowiedź święta miasta z rozmachem równym imprezom Wielkiego Gatsby’ego? Tegoroczne Winobranie będzie wyjątkowe, bowiem zaczynamy nim obchody 800-lecia powstania Zielonej Góry i 700-lecia uzyskania praw miejskich.

 

 

(ah)
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ