Każdego dnia na lubuskich winnicach okalających Gród Bachusa pojawiają się setki turystów. To właśnie tu, można na włssne oczy przekonać się jak wygląda praca na winniarzy. 

Tajniki uprawy winorośli, różnice w ich gatunkach, ciekawosti z zakresu produkcji i… Oczywiście produkt finalny czyli wino. Tego wszystkiego i wiele więcej, dowiadują się turyści, którzy na winnym szlaku każdego dnia pojawiają się tłumnie. Goście winobraniowi z całego kraju, a także z zagranicy, to codzienność na winnicach w czasie Najwiekszego Święta wina w Polsce. Wielu odwiedzających winnice wyjeżdża z nich nie tylko z winiarską wiedzą czy butelkowanym owocem pracy winiarzy, ale także z sadzonkami winorośli, które będą mogli posadzić we własnych ogrodach, rozpoczynając swoją winną przygodę.

Na winnicę można dojechać oczywiście własnym samochodem, ale zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z tak zwanych Winobusów, które codziennie kursują po winnicach. Bilety wraz z rozkładem jazdy winobusów, znajdziecie na stronie internetowej winobusy.abilet.pl.

Materiał przygotowany przez Telewizję Zielona Góra.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ