Digital Technology Poland (DTP) oficjalnym Partnerem Winobrania 2023

0

Zielonogórska firma Digital Technology Poland (DTP) po raz kolejny weźmie udział w największym święcie Wina w Polsce i dołącza do grona Oficjalnych Partnerów Winobrania.

DTP tworzy innowacyjne oprogramowanie i sprzęt dla światowych liderów działających w obszarze Przemysłu 4.0. Firma rozwija aplikacje chmurowe wspomagające projektowanie, montaż i eksploatację infrastruktury produkcyjnej. W ramach zespołu badań i rozwoju, realizuje projekty od pomysłu do finalnego produktu, przy użyciu rozwiązań z obszarów takich jak robotyka, automatyka, sztuczna inteligencja, rozszerzona rzeczywistość i elektronika.

Lokalnie firma znana jest jako zespół pasjonatów nowoczesnych technologii, która chętnie angażuje się w inicjatywy organizowane dla społeczności z branży IT. DTP jest pomysłodawcą i organizatorem cyklicznych spotkań dla developerów i studentów kierunków IT – „Software is cool”, gospodarzem finałów ogólnopolskiego konkursu programistycznego „Potyczki Algorytmiczne” oraz regularnie wspiera spotkania zielonogórskiej Java User Group.

Dzięki dynamicznemu rozwojowi, Digital Technology Poland rozrosło się do przedsiębiorstwa zatrudniającego już prawie 300 osób. Główna siedziba firmy znajduje się na terenie Parku Naukowo-Technologicznego w Zielonej Górze. Od lipca 2021 firma jest częścią Friedhelm Loh Group skupiającej niemal 12 tysięcy pracowników w 100 oddziałach na całym świecie. W tym roku DTP obchodzi jubileusz 10-lecia.

„Ogromnie cieszymy się, że Miasto zaprosiło nas ponownie do współpracy przy Winobraniu.
Tegoroczne Dni Zielonej Góry będą dla nas wyjątkowe, ponieważ DTP obchodzi w tym roku swoje 10-te urodziny. Mamy zatem dodatkowy, szczególny powód do świętowania. Z tej okazji po raz kolejny przygotowaliśmy specjalne atrakcje dla naszych pracowników i damy się poznać trochę lepiej mieszkańcom Winnego Grodu.” – mówi Andrzej Szajna Deputy CEO & Chief Digital Officer w Digital Technology Poland.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ