Ćwierć wieku Radia Index świętowaliśmy podczas Winobrania [ZDJĘCIA]

0
fot. Bartosz Mirosławski

– Braku zakłóceń w eterze, ciągłej ciekawości świata oraz poczucia satysfakcji i zadowolenia. Niech magia Radia Index nie słabnie i przyciąga do odbiorników kolejne pokolenia słuchaczy. Stu lat na fali! – te życzenia redakcji Radia Index złożył prezydent Janusz Kubicki, który w każdą środę o 12.30 siada na radiowym gorącym krześle, odpowiada na pytania mieszkańców, konfrontuje się z dziennikarzami i zdaje relację z tego, co w mieście piszczy.

Do tego, by zrealizować tę i inne audycje jest potrzebny spory sztab ludzi. Po 25 latach funkcjonowania rozgłośni to nie tylko grupa profesjonalistów, ale również dobrych znajomych.

– Działalność radia porównałbym do biegu na 1500 metrów. Trzeba na tyle umiejętnie rozłożyć siły, żeby znaleźć się na pierwszym miejscu – komentuje Maciej Noskowicz, dziennikarz Radia Index, któremu wyjątkowo bliska jest sportowa tematyka. – Redakcyjnym koleżankom i kolegom, a także sobie życzę, by nigdy nie zabrakło nam sił i zapału, by biec po laury.

– Mimo że 25 lat to już dojrzały wiek, mam nadzieję, że zachowamy młodzieńczy zapał i energię. Oby redakcja wciąż przyciągała „świeżą krew” – dodaje Marcin Krzywicki, dziennikarz Radia Index.

 

Akademickie Radio Index działa pod patronatem Uniwersytetu Zielonogórskiego. Powstało na podwalinach studenckiego radia „Śrubka”, działającego przy Wyższej Szkole Inżynierskiej Koncesję Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji otrzymało we wrześniu 1996 roku, a emisję stałego programu rozpoczęło 1 kwietnia 1998 roku. Stacja nadaje program w Zielonej Górze oraz w promieniu 50 km od miasta, również za pośrednictwem Internetu. Osobami odpowiedzialnymi za efekt końcowy są Marcin Gregorski i Kaja Rostkowska.

 

W jubileuszowym roku redakcja postanowiła wpisać obchody w Winobranie. Zielonogórzanie mieli wczoraj okazję poznać bliżej ekipę dziennikarzy i dowiedzieć się kto stoi za ulubionymi antenowymi głosami. Gala na placu Teatralnym przyciągnęła tłumy zielonogórzan. Na urodzinach, jak na radio przystało, nie zabrakło, rzecz jasna, muzyki. Na scenie zobaczyliśmy m.in. Bachusa w towarzystwie młodych utalentowanych zielonogórzan.

 

 

ah
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ