Chwila wytchnienia na Winnym Wzgórzu

0
fot. Marta Blonkowska ZOK

Tutaj, w winobraniowe wieczory poczujesz się jak na południu Europy. Przy dźwiękach muzyki elektronicznej i grze świateł słychać gwar rozmów, a toasty są wznoszone lokalnym winem. Niewinny Ogródek w Winnym Grodzie-  to prawdziwa strefa chilloutu!

Wchodząc na Winne Wzgórze widać grupki przyjaciół i rodzin. Niektórzy siedzą na ławkach, inni wybrali leżaki i z nich delektują się widokiem na panoramę Zielonej Góry. Rozmowy, śmiech i brzęk kieliszków słychać przy stolikach obok Piwniczki Winiarskiej. To wszystko przy akompaniamencie elektronicznej muzyki serwowanej na żywo przez DJ-ów – codziennie od 18.00 do 22.00. Klimatu dodaje również oświetlona Palmiarnia oraz iluminacje ozdabiające wzgórze. Można tu odpocząć od zgiełku deptaka, przy dobrej muzyce i z lampką lokalnego wina spędzić miły wieczór w gronie najbliższych. Dodatkową atrakcją są pokazy Teatru Ognia. W weekendy Winne Wzgórze odwiedza sporo osób, jednak w ciągu tygodnia to miejsce idealne dla tych, którzy wolą spędzać czas w bardziej kameralnym gronie. Potwierdza to Marika Huderek, z Piwniczki Winiarskiej. – W pierwszy dzień Winobrania mieliśmy największą sprzedaż w historii istnienia piwniczki. Zainteresowanie lokalnymi winami jest duże, przychodzą do nas świadomi klienci. Bardzo chwalą nasze wina, podkreślają, że są na światowym poziomie. W tygodniu mamy chwilę oddechu, żeby przygotować się na kolejny weekend – podsumowuje.

Niewinny Ogródek w Winnym Grodzie to nowość, która zagościła w tym roku w programie Winobrania. Wydaje się, że ta konwencja zyskała sympatię zielonogórzan i turystów. Przed nami ostatni winobraniowy weekend. W piątek zagra DJ BlackBeard, w sobotę – Hannah. W piątek o godz. 21.30 Karmazyn Fireshow zaprezentuje pokaz w stylu Electroswing.

fot. Marta Blonkowska ZOK

(ap) - łz
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ