Bawiliśmy się bezpiecznie na Winobraniu

0

Nadkom. Marcin Gurgurewicz, zastępca komendanta zielonogórskiej policji był gościem Rozmowy na 96 FM. Program dzień po Winobraniu, a więc dotyczył m.in. bezpieczeństwa podczas świętowania dni miasta.

– To Winobranie było nad wyraz spokojne – przyznał gość Rozmowy na 96 FM. Najczęściej policjanci musieli interweniować w związku z zakłócaniem spokoju i spożywaniem alkoholu.

Już dzisiaj możemy powiedzieć, że porównując do lat ubiegłych, to Winobranie było nad wyraz spokojne. Nic szczególnego się nie wydarzyło, na co nie bylibyśmy przygotowani. Porównując liczbę interwencji, to w roku 2019 mieliśmy 723 interwencje, a w tym roku tych interwencji było 245 – nadkom. Marcin Gurgurewicz.

Co mogło mieć wpływ na taki spadek, jeśli chodzi o liczbę interwencji? Zastępca komendanta przyznaje, że jedną z przyczyn była pandemia.

W tym upatrujemy głównych przyczyn spadku. My też jako formacja jesteśmy z roku na rok coraz lepiej przygotowani. Doświadczenie sprawia, że wiemy, czego możemy  się spodziewać. W tym roku było ponad 500 policjantów, którzy zabezpieczali obchody dni Zielonej Góry – nadkom. Marcin Gurgurewicz.

Dziennie nad bezpieczeństwem bawiących się podczas Winobrania czuwało stu funkcjonariuszy. Zielonogórskich policjantów wspierali mundurowi z całego województwa.
źródło: Radio Index
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ