Bąbelkowa premiera Winnicy Folwark Pszczew

0
fot. Bartosz Mirosławski UM

Winobranie jeszcze trwa, świętujemy przez weekend. Warto zajrzeć do zabytkowej piwniczki winiarskiej przy ul. Grottgera 3 (na placu Pocztowym). W piątek, 10 września, po raz pierwszy napijemy się bąbelkowego wina z Winnicy Folwark Pszczew. – Zapraszamy wszystkich zielonogórzan i turystów na naszą premierę – mówi Łukasz Robak, współwłaściciel winnicy.

Rosecco 2020 to wytrawne wino różowe, gazowane, stworzone z najlepszych czerwonych szczepów Cabernet Cortis i Regent. – To wino stworzone nową metodą, poprzez dodanie do trunku dwutlenku węgla ciśnieniem o sile 2,5 bar.– wyjaśnia Łukasz Robak. – Zapraszamy na nasz bąbelkowy debiut wspólnie z Winnicą Equus z Zaboru. To jest nasza perełka. Na gości czekamy w piwnicy winiarskiej przy ul. Grottgera 2.

Kolor wina to delikatny, przejrzysty róż. Zapach jest bardzo świeży i mocno owocowy.

Smak wina jest wyjątkowo rześki i mineralny. Z początku wyraźnie wyczuwalne czerwone owoce, malina i czerwona porzeczka przechodząca w smak gruszki, kończąc na delikatnej i zrównoważonej kwasowości. Doskonała propozycja jako aperitif w celu pobudzenia apetytu.

Świetny dodatek do delikatnych mięs, ryby i owoców morza. Polecany również do deserów i owoców.

fot. Bartosz Mirosławski UM

rk
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ