Wybierz logo na jubileusz miasta Zielona Góra!

0
fot. Gniewko Głogowski ZOK

W przyszłym roku miasto obchodzi dwa duże jubileusze. W 2022 roku minie 800 lat od powstania Zielonej Góry i 700 lat od uzyskania praw miejskich. Miasto szykuje się do obchodów jubileuszy i ogłosiło konkurs na logo obchodów, na który wpłynęło ponad 100 prac. Jury wybrało dziesięć propozycji. Ostatecznie to zielonogórzanie wybiorą logo. Już można głosować!

Dokładnie licząc – w terminie do magistratu wpłynęło 113 prac, przygotowanych przez kilkudziesięciu autorów z całej Polski. Mogli oni przedstawić po kilka propozycji. Zgłosili się graficy nie tylko z Zielonej Góry ale np. z Lubska, Krakowa, Płocka, Łodzi i Warszawy. Konkurencja była bardzo duża, a zadanie o tyle skomplikowane, że mamy podwójne rocznicowe obchody: jubileusz 800-lecia powstania Zielonej Góry przypada na 2022 r., a 700-lecia uzyskania praw miejskich na 2023 r. Magistrat chce połączyć te dwa wydarzenia we wspólne obchody, które będą trwały przez cały rok. Od Winobrania 2022 r do Winobrania 2023 r.

Logo ma być jednym z symboli tych obchodów. Będzie ono używane na materiałach promocyjnych i informacyjnych.

Każdy uczestnik konkursu mógł zgłosić trzy propozycje. – Logo powinno kojarzyć się z Zieloną Górą, jej historią i tradycją. Co ważne, musi zawierać w sobie liczbę 700 i 800 oraz łączyć w sobie obie rocznice – podkreślał prof. Czesław Osękowski, przewodniczący komisji konkursowej.

Na prace urząd miasta czekał do 5 września. Spośród nadesłanych projektów komisja konkursowa wybrała dziesięć najlepszych. To spośród nich zielonogórzanie wybiorą zwycięzcę.

Dziesięć projektów, na które można głosować, prezentujemy obok. Większość z nich wykorzystuje symboliczne winogrona lub liście winorośli. Pojawia się również domek Gremplera przy Palmiarni, panorama miasta czy wieża ratuszowa. Przeważa kolor zielony (to w końcu jedna z barw miasta) oraz fiolet dojrzałych winnych gron.

Początek głosowania w piątek, 17 września, na platformie internetowej: zielonagora.konsultacjejst.pl. Na wybrane pomysły będzie można głosować do 3 października. Wyniki konkursu poznamy najpóźniej 8 października. Na autora logo, które zbierze największą liczbę głosów, czeka nagroda finansowa w wysokości 8.000 zł brutto.

 

>>> GŁOSUJ TUTAJ <<<

 

>>> GŁOSUJ TUTAJ <<<

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ