Winobraniowe Granie – mała scena Winobrania 2024 (PROGRAM / SYLWETKI)

0
fot. Igor Skrzyczewski

Dni Miasta Zielona Góra są świetną okazją dla lokalnych artystów do pokazania swoich talentów szerszemu gronu. W tym roku na scenie Winobraniowego Grania artyści w niemal każdym wieku będą prezentować swoje talenty. Nie zabraknie także występów o ogólnopolskiej sławie. Kto zagra na Winobraniu 2024?

SIMPLY THE BEST – TRIBUTE TO TINA
Zespół coverowy Simply the Best – Tribute to Tina z największymi hitami legendarnej Tiny Turner na żywo podczas Winobrania! Jessica Merstein – wokal i skrzypce, MuzykoManiek – gitara basowa, Marcin Lach – perkusja, Kuba Chomiak – gitara, Jakub Gościniak – piano, synth.

 

KORA TRIBUTE BAND
KORA Tribute Band to projekt stworzony przez lubuskich muzyków poświęcony twórczości Kory Jackowskiej i zespołu Maanam. Podczas koncertu zespołu nie brakuje takich hitów jak: „Krakowski spleen”, „Lucciola”, „Boskie Buenos” czy „Cykady na Cykladach”… Skład KORA Tribute Band: Katarzyna Pusowska – wokal, Zenek Chodorowski – gitary, Szymon Rauhut – gitary, Michał Nowacki – gitara basowa, Nikita Barabolia – perkusja.

 

CARLOS SANTANA | SFERA
Zespół Sfera, założony w 2022 roku, specjalizuje się w twórczości Carlosa Santany, wprowadzając publiczność w świat gorących latynoskich rytmów. W czasach, gdy niewiele zespołów gra ten unikalny styl muzyczny, Sfera wyróżnia się swoją pasją do latynoskich brzmień i charakterystycznych gitarowych solówek. Skład zespołu to doświadczona grupa muzyków, m.in. Eugeniusz Olejniczak (wokal, saksofon), Mirosław Bombik (gitara, wokal), Leszek Jastrubczak (organy Hammonda) oraz Piotr Kwacz (gitara basowa). W trakcie koncertu z pewnością można spodziewać się żywiołowych perkusji i niepowtarzalnej atmosfery inspirowanej Santaną.

 

CLAPTON UNPLUGGED | Day After Day
Day After Day to zespół z Zielonej Góry, który od ponad dekady występuje na licznych scenach w regionie oraz poza nim. Ich repertuar składa się głównie z autorskich utworów, ale obejmuje również covery artystów takich jak The Allman Brothers Band, B.B. King czy Eric Clapton. Ostatnio zespół odświeżył program akustyczny inspirowany płytą „Unplugged” Claptona, prezentując hity jak „Layla” i „Tears in Heaven”. Skład zespołu wzbogaciły chórki Katarzyny Pusowskiej i Joanny Gusta. Day After Day to energetyczna mieszanka bluesa, rocka i akustycznych brzmień, często prezentowana na festiwalach i koncertach, m.in. Winobranie czy Blues nad Bobrem.

 

MESAJAH
Mesajah aka Manolo a właściwie Manuel Rengifo Diaz. Człowiek wielu imion i jeszcze większej ilości talentów. Wokalista, autor tekstów, producent i kompozytor. Nietuzinkowy artysta, który na nowo potrafi interpretować swoje rodzime nurty muzyczne jak reggae, dancehallu, czy hip hop i nadawać im nowych wymiarów poprzez redefiniowanie pogranicza styli.
W 2008 rozpoczął swoją solową karierę wydając autorski album „Ludzie prości”. Materiał promowany singlem „Każdego dnia” odniósł niebywały sukces. Dzięki niemu gatunek reggae dostał się na główne listy przebojów mogąc przedstawić się szerszemu audytorium słuchaczy.
Drugi solowy album „Jestem stąd” został wydany w 2012 roku. Tym razem materiał poświęcony był ważnemu problemowi dyskryminacji ludzi o odmiennym kolorze skóry. Mesajah w muzyce pragnął zawrzeć przesłanie tolerancji i równości niezależnie od pochodzenia, poglądów czy wyznania.

 

THE BLUES FRIENDS
Grupa powstała w 2020 roku z inicjatywy pięciu doświadczonych zielonogórskich muzyków, trochę zafascynowanych bluesem, chociaż dla większości z nich, nie jest to jedyne źródło inspiracji. W repertuarze dominują standardy bluesowe i blues rockowe (w większości z drugiej strony Atlantyku), wszystkie we własnej oryginalnej interpretacji. Grupa pracuje też nad zupełnie własnym repertuarem.
Skład: Beata „Żaba” Małecka – śpiew, Jan Węgłowski – gitara, śpiew, Mariusz Bednarski – gitara, Igor Łojko – harmonijka ustna, Maciej Kozłowski – gitara basowa, Ryszard Zembrzuski – perkusja.

 

STREETBOIS
StreetBois to młodzi absolwenci Akademii Muzycznej w Gdańsku o specjalności musical – elitarnego kierunku, z którego wywodzą się najlepsi aktorzy musicalowi w Polsce. Karol, Jan i Dominik zainicjowali powstanie zespołu występem na ulicach gdańskiej starówki, stąd też wzięła się jego nazwa. Mają niezwykłe warunki głosowe, a ich połączenie to niezwykła fuzja brzmień. Boysbandowe choreografie, pełen humoru scenariusz i znane przeboje dopełnione brzmieniem żywych instrumentów zapewniają odbiorcom niezapomniane wrażenia.

 

CZTERY PORY ROKU WEDŁUG ERATO STUDIO WOKALNE ZOK ERATO
Studio Wokalne Erato świętuje w tym roku 25-lecie istnienia. Z tej okazji przygotowało specjalny program, który zaprezentuje właśnie na Winobraniu!
Koncert CZTERY PORY ROKU według ERATO to muzyczne przedstawienie, w którym znalazły się fragmenty około 60 znanych polskich piosenek połączonych w cztery medley’e opowiadające dosłownie i w przenośni o kolejnych porach roku. Poprzez całą opowieść usłyszymy nowe aranżacje z podziałami na partie solowe oraz opracowania wielogłosowe.
Wystąpią młodzi zielonogórscy wokaliści: Maja Gizicka, Kinga Struzik, Iga Garbula, Maja Cykowska, Pola Płowiak, Wiktoria Wiater, Aleksandra Stachowiak, Wojciech Słoniowski, Nikodem Konieczny.
Zespół instrumentalny: Krzysztof Mroziński – fortepian (kierownictwo muzyczne), Janusz Brzozowski – gitara, Waldemar Franczyk – perkusja, Dariusz Jaros – akordeon, Paweł Słoniowski – gitara basowa.

 

JEDEN OSIEM L
JedenOsiemL to polska grupa hip-hopowa, która powstała w 1998 roku w Płocku. Zespół zyskał popularność dzięki nowatorskiemu podejściu do hip-hopu, co zaowocowało sukcesem ich debiutanckiego albumu „Wideoteka” wydanego w 2003 roku. Singiel „Jak zapomnieć” szybko stał się hitem, popularyzując hip-hop w Polsce. Kolejne albumy, takie jak „Słuchowisko” (2005) i „Nowy folder” (2007), umacniały pozycję zespołu na polskiej scenie muzycznej, wprowadzając do ich twórczości elementy innych gatunków muzycznych. Obecnie skład zespołu tworzą Łukasz i Toffson. W ciągu swojej kariery zespół zagrał ponad 400 koncertów i nadal zaskakuje fanów nowymi singlami, takimi jak „Grawitacja” czy „Zatrzymaj się”.

 

LATARNIK
Repertuar grupy stylistycznie jest bardzo zróżnicowany, będąc wypadkową wrażliwości i gustów muzycznych poszczególnych członków zespołu. Jednak można go bliżej określić jako pop-rock. Latarnik został założony przez braci Artura i Michała Przybylaków wiosną 2020 r. Do współpracy w tym projekcie zaprosili doświadczonych muzyków z okolic Zielonej Góry: Alberta Bezdziczka, Macieja Sławnego, Karola Pietscha i Filipa Kozłowskiego. Zespół wykonuje własne kompozycje, do których teksty pisze Wojciech Kamiński.
Skład zespołu: Artur Przybylak – gitary, Michał Przybylak – bas, Maciej Sławny – śpiew, Albert Bezdziczek – instrumenty klawiszowe, Karol Pietsch – bębny, Filip Kozłowski – gitary.

 

BIBOBIT
Ich największą miłością jest jazz, ale niezwykle elastycznie łączą z elektroniką, groovem w jedyny i charakterystyczny dla siebie sposób. Nieoczywiste harmonie zespojone są tu z tłustymi syntezatorowymi brzmieniami i niezwykłą charyzmą frontmana. W tekstach BIBOBITU, ich autor Daniel Moszczyński, stawia na wolność oraz świadomość i te dwa elementy idealnie charakteryzują także muzyczny klimat zespołu. Bibobit zdążył już dzielić scenę z takimi wykonawcami jak Michał Urbaniak, Leszek Możdżer, Hypnotic Brass Ensemble, Richard Bona, Dirty Loops, Keyon Harrold czy Cory Henry. Ich debiutancki album Podróżnik, na którym zaśpiewała Urszula Dudziak, branżowy portal JazzPRESS określił „energetyczną petardą o sile bomby termobarycznej”. Entuzjastyczne recenzje doprowadziły zespół do wielu koncertów na czele z takimi wydarzeniami jak Pol’and’Rock Festival, Orange Warsaw Festiwal, Edison i Męskie Granie (zarówno w 2022 roku jak i wcześniej jako zwycięzcy konkursu Męskie Granie Young). Jesienią 2021 roku ukazał się ich drugi album, tym razem z nowofalowymi interpretacjami utworów Agnieszki Osieckiej, który powstał po zaproszeniu zespołu do przygotowania finałowego koncertu na festiwal Pamiętajmy o Osieckiej. Koncept album, na którym narratorem jest Agnieszka Osiecka to projekt jak mówią jego autorzy: „na czas, w którym niepewność należy podlewać nadzieją”. Wydawnictwo zostało trzecią najlepszą płytą roku 2021 z polską muzyką portalu onet.pl i figurowało w Radio 357 oraz Radio Nowy Świat jako płyta tygodnia. Obecnie kończą prace nad drugą autorską płytą, z której pierwsze single będzie można usłyszeć jeszcze w tym roku.

 

DEKOLT HYDRAULIKA
Jeżeli lubicie muzyczny brud zakorzeniony w Punk Rocku z elementami przyjemnie bujającej regawki oraz subtelnymi wstawkami spod znaku Adult Contemporary to przybywajcie. Jeżeli nie lubicie to też zapraszamy. Polubicie. Jesteśmy zielonogórskim kwartetem w składzie Arek, Wojtek, Maciek i Mateusz i zadbamy o to aby to czwartkowe popołudnie upłynęło Wam pod znakiem dobrych, mocnych i energicznych wibracji.

 

KLASYKA ROCKA LAT 80/90 | MUZOPOZYTYWNI I PAULINA GOŁĘBIOWSKA
Najbardziej znane szlagiery muzyki rockowej w niebanalnych aranżacjach. Koncert muzyki na żywo z hitami zarówno muzyki polskiej i światowej.
W skład zespołu wchodzą: Paweł Słoniowski – gitara basowa, Janusz Brzozowski – gitara, Jakub Gościniak – piano, Marek Siwka – perkusja. Wokalnie prezentować się będą Paulina Gołębiowska oraz Łukasz Iwaniec.

 

UNIVERSE
Universe – w tym słowie mieści się bardzo wiele. Od nastrojowych ballad, poprzez współczesne przeboje aż po znane polskie standardy i hity, to wszystko stworzył na przestrzeni ponad 30 lat zespół Universe. Założony przez Mirka Bregułę i Henryka Czicha, kilkukrotnie występował w Opolu, zawsze zdobywając nagrody. Zespół ma na koncie ponad 150 piosenek, nagranych na 14 płytach, tysiące koncertów w Polsce i za granicą oraz kilka wielkich znanych w całej Polsce przebojów, takich jak „Wołanie przez ciszę”, „W perły zmienić deszcz”, „Tacy byliśmy” czy sztandarowy „Mr. Lennon”.

 

ECHA
Echa to zespół łączący alternatywne brzmienia z melodyjnym wokalem i niebanalnym tekstem. Grupa ma na koncie debiutancki album “Echa”, a w 2024 roku wróciła z nowymi utworami. Pierwszym z nich było „Szkło”, którego powstanie zainspirowała awaria Facebooka. Piosenka szybko wdarła się na playlisty wielu rozgłośni radiowych oraz stała się numerem 1 Listy Przebojów Trójki. Zespół podkreśla, że sam nagrał i wyprodukował swoje nowe piosenki, prezentując się w nowym składzie i brzmieniu.
Zespół od początku swojej działalności dał się poznać z oryginalnych teledysków, jak ten nagrany na Teneryfie do „Polski na supeł” (https://youtu.be/fwLE0XosU1s) „Chamski beat”, w którym zagrała (i go wyreżyserowała) Sandra Staniszewska (https://youtu.be/qu8gAisfqRs), czy stworzony wysoko ponad ziemią “Czy masz dla mnie czas?” (https://youtu.be/aAtgQZCAUeE?si=oIlQ5AhyOjrq1MO5).
Silną stroną grupy są też występy na żywo (koncert w Trójce: https://youtu.be/Wys427I94W0, teledysk z trasy: https://youtu.be/d2w9EY-Rdzg). Muzycy mają doświadczenie ze scen Open’er Festival, Jarocin Festival, Slot Art Festival, Hejfest, Warsaw Orlen Maraton, grali również liczne koncerty klubowe, m.in. na trasach takich wykonawców jak Kult, Strachy na Lachy I Happysad.
Zespół tworzą: Krzysztof Garbaciak (wokal), Andrzej Gałązka (gitara), Krzysztof Kos (bas), Karol Pietsch (perkusja), Piotr Spychała (klawisze) i Arkadiusz Tyda (gitara, omnichord, teksty).

 

COSMOS
Muzyka cosmosu to eksplozja energii, która przenosi słuchaczy w kosmiczne podróże, pełne emocji i wrażeń. Kiedy słuchamy Cosmosu, czujemy, jakbyśmy unosili się w przestrzeni kosmicznej, a każdy dźwięk otacza nas niczym gwiezdny pył. Ich utwory są pełne harmonii, jak orbity planet, a jednocześnie dynamiczne i nieprzewidywalne jak kosmiczne wiatry. To właśnie ta niezwykła mieszanka sprawia, że muzyka cosmosu ma w sobie coś magicznego i niepowtarzalnego.

 

BARANOVSKI
Od debiutu BARANOVSKIEGO minęło 6 lat. W tym czasie wokalista, muzyk, songwriter i producent wydał trzy albumy. Pierwszy zatytułowany “Zbiór” ukazał się w 2019 roku i uzyskał status Złotej Płyty. To na nim znalazły się przebojowe single “Dym”, “Luźno”, “Zbiór” i “Czułe miejsce”.
Dwa lata później swoją premierę miał uhonorowany Platyną drugi album BARANOVSKIEGO zatytułowany “BARANOVSKI 2”. Z niego pochodzą kolejne hitowe piosenki: “Momenty”, “Wolność”, “Nie mamy nic” i przede wszystkim “Lubię być z nią”. Ten ostatni singiel był jednym z największych przebojów 2020 roku – dotarł do pierwszego miejsca listy najczęściej granych piosenek w radiu w Polsce, klipy do piosenki w wersjach albumowej i akustycznej zaliczyły do tej pory blisko 70 milionów wyświetleń na YouTube.
W międzyczasie BARANOVSKI był kilkukrotnie nominowany do nagrody Fryderyka, wystąpił w hitowym filmie “Teściowie”, a ze swoim zespołem zaliczył występy na najważniejszych koncertowych scenach na kraju.
16 lutego tego roku ukazała się najnowsza, trzecia płyta BARANOVSKIEGO – “Ucieczki i powroty”. Artysta potwierdza na niej swój talent do pisania przebojowych piosenek, jednocześnie prezentując bardziej rockowe, gitarowe oblicze.

 

ORKIESTRA NA DUŻYM ROWERZE (Big Bike Orchestra)
Big Bike Orchestra to polski zespół pop-folkowy utworzony w 2021 roku w Bydgoszczy z inicjatywy festiwalu Drums Fusion. Unikalnym atutem zespołu jest połączenie przez muzyków gry na instrumentach z jednoczesną jazdą na specjalnie skonstruowanym sześcioosobowym rowerze.
Półfinaliści XIII edycji programu MAM TALENT!

 

NOT SO PERFECT
Kto nie zna zespołu Perfect?… To ikona polskiej muzyki rockowej, działająca od 1980 roku. To legendarna grupa, mająca już kilka pokoleń fanów.
Za sprawą perkusisty i wokalisty Marka Kielocha, który zebrał najlepszych muzyków w lubuskiem powstał zespół Not So Perfect, czyli klasyczny coverband grający ponadczasowe hity zespołu Perfect. Ten oryginalny wielopokoleniowy skład istnieje zaledwie rok, a ma na swoim koncie całe mnóstwo koncertów zarówno w Polsce, jak i za granicą.
Not So Perfect wciąż wiele może Ci dać! Absolutnie żywe emocje na scenie i kosmiczna energia daje niezapomniane wrażenia!
Perfekcyjne show zagrają dla Was: Marek Kieloch – wokal, Marek Siwka – perkusja, Adam Nowacki – gitara basowa, wokal, Przemek Kińczyk – gitary, Łukasz Gaszyna – gitary, wokal.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ