WINOBRANIE 2024 – Informacje praktyczne

0
fot. Gniewko Głogowski

Visit Zielona Góra przedstawia informacje praktyczne dla gości Winobrania 2024. TOP atrakcje Zielonej Góry i okolic na czas największego święta wina w Polsce:

fot. Gniewko Głogowski

👆 – Stary Rynek i zielonogórski deptak – słynie z kolorowych kamienic, kościołów, urokliwych uliczek oraz zadbanych skwerów i placów. Deptak jest jednym z najdłuższych ciągów pieszych w Polsce. To tu w trakcie Dni Zielonej Góry znajdziesz miasteczko winiarskie oraz sceny i stoiska winobraniowe. Wstąp również do informacji turystycznej w zabytkowym ratuszu po plan miasta, podpowiedzi i pamiątki.

 

fot. VISIT Zielona Góra

👆 – Palmiarnia i Park Winny – dla miłośników egzotycznej roślinności, z licznymi akwariami czy najwyższą palmą w Polsce. Symbol Winnego Grodu z uwagi na ciekawą historię. W obiekcie działa także restauracja i kawiarnia. Zakupisz tu również wina ze specjalną etykietą winobraniową.

 

fot. VISIT Zielona Góra

👆 – Szlak bachusikowy – liczący ponad 70 zabawnych figurek nawiązujących do mitologicznego boga wina – Bachusa. Sprawdź jakie ciekawe historie się za nimi kryją.

 

fot. VISIT Zielona Góra

👆– Centrum Nauki Keplera (Planetarium Wenus i Centrum Przyrodnicze) – nowoczesne, cyfrowe i interaktywne obiekty edukacyjne dla małych i dużych.

 

fot. VISIT Zielona Góra

👆 – Muzeum Ziemi Lubuskiej – dziedzictwo historyczne i kulturowe miasta i regionu w postaci wystaw Muzeum Wina, Muzeum Tortur i Muzeum Miasta.

 

fot. VISIT Zielona Góra

👆 – Ogród Botaniczny z mini-zoo – położony w południowej części miasta pośród zielonych Wzgórz Piastowskich. Poznaj bogatą roślinność ogrodu Uniwersytetu Zielonogórskiego i spaceruj w towarzystwie zwierząt z całego świata.

 

fot. VISIT Zielona Góra

👆 – Muzeum Etnograficzne w Ochli – 80 zabytkowych obiektów i ponad dziesięć tysięcy artefaktów prezentujących kulturę ludową Polski.

 

fot. VISIT Zielona Góra

👆 – Park Książęcy Zatonie – park krajobrazowy zlokalizowany 10 km na południe od centrum Zielonej Góry (w granicach miasta) z ruinami pałacu księżnej Dino. Turystyczna perła miasta.

 

fot. VISIT Zielona Góra

👆 – Rejsy galarami po Odrze – piękno natury i nadodrzańskie krajobrazy z „Przystani Tu” w Cigacicach.

 

fot. VISIT Zielona Góra

👆 – Lubuskie Centrum Winiarstwa w Zaborze – tam odkryjesz historię winiarstwa województwa lubuskiego i zobaczysz największą winnicę samorządową w kraju.

 

Chcesz wiedzieć więcej? Pobierz bezpłatną aplikację Visit Zielona Góra!

Rezerwacja usług przewodnickich*
– programy dla grup turystycznych znajdą Państwo na stronie https://visitzielonagora.pl/programy-dla-grup/

– w sprawie rezerwacji prosimy o uprzedni kontakt z biurem Informacji Turystycznej Visit Zielona Góra, tel. +48 68 323 22 22 lub mailowo na adres mateusz@visitzielonagora.pl
*aktualnie brak możliwości rezerwacji usług przewodnickich na 7 i 14 września

Miejsca parkingowe dla autokarów:
– parking za Centrum Rekreacyjno-Sportowym przy ul. Sulechowskiej 41 (bezpłatny)

– parking przy Cmentarzu Komunalnym (od strony stadionu żużlowego) przy ul. Wrocławskiej 69 (bezpłatny)

– parking przy Palmiarni Zielonogórskiej – wjazd od ul. Piaskowej (płatny, automatyczny system wykrywania tablic rejestracyjnych) – liczba miejsc dla autokarów ograniczona.

– parking przy Uniwersytecie Zielonogórskim (al. Wojska Polskiego) przy wjeździe do akademików (bezpłatny)

Toalety publiczne:

– Ratusz (wejście naprzeciwko restauracji „La Gondola”) – płatne

– Plac Teatralny – bezpłatne

– Palmiarnia – bezpłatne

– Galeria handlowa Focus Mall – bezpłatne

– Centrum przesiadkowe MZK – płatne

– Park Tysiąclecia przy tężni solankowej – bezpłatne

 

Szukasz informacji o Zielonej Górze lub okolicach? Potrzebujesz planu miasta, a może chcesz zakupić lokalne pamiątki?

Skontaktuj się z biurem Informacji Turystycznej Visit Zielona Góra telefonicznie +48 68 323 22 22 lub mailowo info@visitzielonagora.pl.

Odwiedź nas stacjonarnie w zielonogórskim ratuszu, ul. Stary Rynek 1 (wejście od strony filarów).

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ